רצים למיליון ביום השפה העברית

רצים למיליון ביום השפה העברית

הרעיון שלי

לקראת יום השפה העברית שחל בכ"א בטבת פיתחה אשת החינוך תמי קליימן בר משחק תחנות ומשימות מרתק המבוסס על תוכנית הטלוויזיה "המרוץ למיליון".

במשחק, המתרחש במספר מוקדים בשטח בית הספר, התלמידים צריכים להתקדם ממקום למקום באמצעות פתרון משימות אתגר שונות.

היכון החל.... צאו!

התלמידים מוזנקים למרוץ כיחידים אך הופכים לצוותים כבר במהלך המשימה הראשונה. במשימות הבאות צריך כל צוות לבצע את משימה ולהשיג בה את הרמז ליעד הבא, במטרה להתקדם לקו הסיום בזמן המהיר ביותר כדי לזכות בתואר "מנצחי המרוץ". כל  משתתפי המרוץ זוכים גם בנקודות בהתאם לזמן ההגעה שלהם לקו הסיום.

כמו במשחק הטלוויזיוני גם המשחק שהכינה תמי כולל בנוסף למשימות הרגילות גם משימות מסוג 'מחסום', 'סימן דרך' ו'קיצור דרך' (בגרסה הטלוויזיונית: 'צומת'), המקנים יתרון במשחק.

המשחק מיועד לכיתות ז'-ח'. פתרון המשימות במשחק מצריך ידע בעברית בתחום ההבנה וההבעה, והתחביר, דוגמת: קשרים לוגיים, מילות קישור, שמות עצם, חלופות בעברית ועוד. המשימות כוללות גם תרגול מיומנויות של המאה ה-21 ומצריכות שימוש בסמארטפון.

לערכת המשחק: המרוץ למיליון ליום השפה העברית

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.