דלג אל

יום מניעת אובדן מזון 12.3

יום מניעת אובדן מזון 12.3

יום זה נועד להעלות את המודעות לצמצום בזבוז מזון בישראל. בישראל מושלכים לפח בכל שנה כ-2.5 מיליון טונות של מזון בשווי מוערך של 19.7 מיליארד ₪. לבזבוז מזון יש השלכות חברתיות, כלכליות וסביבתיות.

הפן החברתי – אפשר להבחין בפערים צורמים בין חוסר ביטחון תזונתי מול שפע מזון שמושלך.
הפן הכלכלי – מזון בשווי אלפי שקלים למשפחה לשנה מתבזבז ויורד לטמיון.
הפן הסביבתי – אנו חווים אובדן של משאבים שהושקעו בייצור המזון המבוזבז כמו גם זיהום אוויר, קרקע ומים, פסולת אריזות כמו גם פליטות גזי חממה המחוללים את משבר האקלים העולמי.

בזבוז מזון תורם כיום ל-8% מפליטות גזי החממה בעולם. בימים אלו של שינויי אקלים עלינו להיות מודעים לכך ולסייע במניעת פליטת גזי חממה. מרבית המזון בישראל אובד בשלב הצריכה – בשווקים, ברשתות, במסעדות, במקומות העבודה, באירועים ואצלנו בבית. לכן לכל אחד מאיתנו יש אחריות ואפשרות להשפיע ולצמצם משמעותית את בזבוז המזון.

אולי תתעניינו גם ב...

יום לציון היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב ומאיראן, 30.11
ציון היציאה והגירוש של היהודים מארצות ערב ומאיראן מספק הזדמנות להעמקת ההיכרות עם עולם יהודי עשיר זה, אשר כמחצית מתלמידי מערכת החינוך הם צאצאיו. יום זה מחבר א...
כ"ט בנובמבר
כ"ט בנובמבר הוא הכינוי לתאריך 29 בנובמבר 1947 (י"ז בכסלו תש"ח), היום בו החליטה עצרת האומות המאוחדות (האו"ם) בפארק פלאשינג מדוז בניו-יורק על סיום המנדט הבריטי...
השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת "מתחברים על בטוח", יד-יט בשבט תשפ"ג, 10-5 בפברואר 2023
השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת "מתחברים על בטוח", התקיים בימים ראשון עד חמישי יד-יט בשבט תשפ"ג, 10-5 בפברואר 2023
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.