דלג אל

היום הבין-לאומי למניעת עישון, 31.5

היום הבין-לאומי למניעת עישון, 31.5

כמדי שנה ב-31 במאי יציינו ברחבי העולם את "היום ללא עישון".
מטרת יום זה להעלות על סדר היום העולמי את המודעות להשפעות העישון, לחזק התנהגויות מקדמות בריאות ובחירה בהימנעות מעישון. עישון טבק ומוצריו נחשב לאחד מדפוסי ההתנהגות המסוכן לבריאות, והניתן למניעה.

חשוב להעלות את נושא העישון למודעות של בני הנוער, בתקופה בה הם חותרים לעצמאות כחלק ממאפייני גיל ההתבגרות, ולכוון אותם לחשיבה ביקורתית. כמו כן חשוב להגביר את הידע והמודעות לסיכונים הבריאותיים של עישון לסביבה וחשיפה פסיבית לעשן ממוצרי העישון (עישון כפוי).

תוכניות למניעת עישון משולבות בתוכנית "כישורי חיים" ומופעלות באופן סדיר בכל מוסדות החינוך בארץ, החל מבית הספר היסודי, בכל מגזרי החינוך. התוכניות מדגישות פיתוח מיומנויות המקדמות בריאות, כמו כן, התוכניות כוללות פיתוח והעצמה של קבוצות מנהיגות תלמידים, "עמיתים ומשפיעים", מועצת התלמידים והנוער ארצית המעורבות בתהליכים בית ספרים וקהילתיים.
בתי הספר בהם פועלת מנהיגות נוער "עמיתים ומשפיעים" ומועצות תלמידים מומלץ להעצימם ולהסתייע בהם בתכנון פעילויות מניעה.

לקראת היום הבינלאומי ללא עישון אנו מזמינים אתכם, להיעזר בחומרים המתפרסמים באתר שפ"י
לתכנון פעילויות עם תלמידים, צוותים חינוכיים וההורים, במטרה להשפיע על הפחתת התחלת העישון בקרב ילדים ומתבגרים.

חזרה לראש הדף

איגרת להורים

איגרת להורים

עוצרים ומדברים עם הילדים שלנו... והפעם על:
הסיגריה האלקטרונית

עברית | ערבית

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.