חפש ב:

ברוך בואך חודש אדר!

ברוך בואך חודש אדר!

הרעיון שלי

יעל סתת היא מורה בדימוס לכיתות א-ב, ומומחית בהוראה מתקנת לכיתות א'-ו'. כבר בצעירותה נמשכה יעל למילה הכתובה: עיון במילון וקריאה באנציקלופדיה, היו לתחביביה העיקריים.
כיום יעל חולקת את אהבתה לשפה העברית באמצעות אתר האינטרנט שלה, אשר בו היא מפרסמת שירים וסיפורים פרי עטה. לשירים ולסיפורים היא מתאימה פעילויות העשרה לשימושם של מורים בבתי הספר. יעל סבורה ששיר וסיפור יכולים להוות בסיס לפעילויות רבות ומגוונות ולהעשיר את עולם הידע של התלמידים.

יש לי שנה נהדרת- שנה מעוברת

 שירה של יעל "שנה מעוברת" מלמד את התלמידים על קיומה של תופעת עיבור השנה בצורה קלילה ופשוטה. בפעילות המוצעת לשיר מופיעות שאלות העוסקות בהבנת הנקרא, בלימוד סדר החודשים בלוח השנה העברי, ובעבודה לשונית: חיפוש מילים במילון ובאורן, לימוד  נושא יחיד-זוגי והתאמת פועל לשם פועל. הפעילות אף מעלה הצעה לתלמידים: לדמיין מה היו עושים בחודש הנוסף שניתן להם?

שנה מעוברת/ יעל סתת

חודש אדר- יש בו הוד ואדר

השיר "חודש אדר", מתאר את הסיפור ההיסטורי של חודש אדר, ואת אופיו השמח של חודש זה, באמצעות חרוזים ואמצעיים ספרותיים כגון: האנשה, מטאפורה, מילים ניגודיות ומילים נרדפות.
בפעילות המוצעת לשיר מתבקשים התלמידים להשלים פעלים במשפט, לציין מילים נרדפות, לחפש מילים במילון ולהסביר את משמעותן .בנוסף התלמידים מוזמנים לצייר את המתרחש בכל בית בשיר ולהציג בפני הכיתה.

חודש אדר/ יעל סתת

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.