דלג אל

הצהרת נגישות

העשרה - חקר ציפורים

חקר ציפורים

תכנית חקר ציפורים היא תכנית ייחודית הפועלת במסגרת לימודי מדע וטכנולוגיה בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים. יוזמי התכנית הם הגב' שושי כהן, מפמ"רית מדע וטכנולוגיה בדימוס, ופרופ' יוסי לשם מאוניברסיטת תל-אביב ומהחברה להגנת הטבע. התכנית מתקיימת בשיתחוף פעולה של הפיקוח על מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך, האגף לטכנולוגיות מידע, החברה להגנת הטבע וקרן דוכיפת.

מטרות התכנית לעודד את תלמידי ישראל להתבונן בטבע ולחקור בכלים מדעיים את אורחות חייהן של הציפורים ואת יחסי הגומלין שלהן עם הסביבה והאדם ולפתח מודעות ואחריות סביבתית ולעודד קיימות ואכפתיות כלפי הטבע והסביבה, כל זאת דרך למידה משמעותית בדרך של חקר מדעי ופתרון בעיות; פעילות חוץ כיתתית; למידה שיתופית בסביבות מקוונות.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

מאמרים לצעירים

מאמרים לצעירים

מאמרים מדעיים שפורסמו בכתב העת המדעי המקוון Frontiers for Young Minds. המאמרים נכתבו על-ידי מדענים מובילים בשפה הנגישה לקוראים צעירים ועל פי הערותיהם והארותיהם.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

המגוון בטבע: בעלי חיים וסביבות חיים
מהו המגוון הביולוגי ומהי חשיבותו לאדם ולסביבה? פעילויות, חומרי הוראה, הרצאות וסרטונים מרתקים על מגוון הטבע והחי בארץ ובעולם
בריאות, מזון ותזונה – היבטים טכנולוגיים
פעילויות לטיפוח כללי תזונה בריאה ונבונה בקרב תלמידים
חומרים - שימושים והיבטים טכנולוגיים
האדם עושה שימושים שונים במשאבי הטבע לצרכיו בהתאם לתכונותיו של כל משאב
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.