דלג אל

הצהרת נגישות

ידע והבנה

ידע והבנה

ידע והבנה בחינוך הגופני עוסק הן בצד הטכני של ענפי הספורט השונים הן בחינוך לאורח חיים פעיל ובריא. פעילות גופנית יום יומית ותזונה נכונה הן ערובה לבריאות הגוף והנפש. ילד פעיל גופנית יהיה בריא יותר בגופו ובנפשו ויסגל אורח חיים בריא וערכי גם בהמשך חייו. מורים לחינוך גופני מחנכים את תלמידיהם במסגרת שיעורי החינוך הגופני, ההפסקות הפעילות והיוזמות השונות בבית הספר ומחוצה לו.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

ידע והבנה בחינוך הגופני

ידע והבנה בחינוך הגופני

החוברת ידע והבנה בחינוך הגופני היא השלמה לתוכנית הלימודים בחינוך הגופני לכיתות י-יב. בתוכנית הלימודים החדשה מובאים הנושאים העיוניים שיש ללמד בשיעורי החינוך הגופני מבלי לציין את שכבות הגיל השונות. החוברת החדשה מפרטת את הנושאים השונים על פי שלוש דרגות העמקה ומציינת באיזו כיתה ללמד מה. נוסף על כך, ישנה הפניה אל מקורות רלוונטיים לשימוש המורים. יצוין שהוראת החוברת מיועדת לשיעורים מעשיים ולא לשיעורים עיוניים בכיתה, להוציא מקרים חריגים שבהם אי אפשר ללמד שיעורים מעשיים (כגון ימי שרב או גשם).

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

הגינות בספורט
הגינות בחינוך הגופני – לימוד לערכים
ריקוד ותנועה
שילוב תנועה, קצב ומנגינה בחינוך הגופני
טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן
חומרי הוראה ולמידה למורי החינוך הגופני בחטיבה העליונה בנושא טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.