דלג אל

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות

לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל היה הספורט חלק בלתי נפרד, לטוב ולרע. בכל שנה אנו מציינים את יום הזיכרון ואת יום העצמאות בטקסים מיוחדים, באירועי ספורט ובאזכרות. עלינו להמשיך את הזיכרונות וללמד את התלמידים על המאורעות השונים שקרו לאורך קוּם המדינה. חשוב להציג כיצד הספורט והחינוך לאורח חיים פעיל משתלב בימים מיוחדים אלו.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

רצים לזכרם

רצים לזכרם

מרוץ "רצים לזכרם" הוא מיזם הנצחה ייחודי. זהו מרוץ שבו בשעה אחת בשִלהי יום הזיכרון נצא כולנו לצבוע את הרחובות בכחול-לבן למען הנופלים.
במרוץ "רצים לזכרם" אין מוזיקה או סרט הזנקה, גם לא מודדים זמנים, ואין בו מנצחים או מפסידים. זהו ירוץ שכולם רצים בו בכוונה אחת לאומית – לזכור את הנופלים.
מאחורי המיזם עומדת עמותת "דרך הרגליים" העמותה אחראית לקיום המרוץ בכל שנה ומקדמת אותו למיזם לאומי. הכנסות מהמיזם מועברות תרומה לארגונים ולעמותות הפועלים לקידום נושאים חברתיים בישראל דרך פעילות ספורטיבית.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.