דלג אל

הצהרת נגישות

בואו לגני – הפיוט בגן הילדים

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
קהילתיות
סביבות למידה:
פנים הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. אומנויות - אומנות מוזיקה: האזנה פעילה לאוצר מוזיקלי איכותי, ביצוע: שירה, נגינה

אודות הפעילות

התכנית "בואו לגני" – הפיוט בגן הילדים, מפגישה ילדים רכים עם מגוון פיוטים ממסורות ישראל וכך מהדקת את הקשר הבין דורי ומטפחת את הערכים לתרבות הישראלית והיהודית. בסרט שלפנינו ניתן להתרשם מהחוויה האמנותית, המוזיקלית והתרבותית של "פייטן בא לגן" בה מתוודעים הילדים אל כלי נגינה מסורתיים וסגנונות שירה ממזרח ומערב.

הבחירה של הפיוטים סביב מעגל החיים ומעגל השנה מאפשרת לגננות לשלב את הפיוטים בשגרת הגן (מפגשי בוקר, קבלת שבת, ימי הולדת, חגים ועוד) והעיסוק והשילוב בפעילות השוטפת מטפחת אצל המאזין הצעיר רגישות להתרחשויות במוזיקה: לתת את הדעת לקשר בין המילים למנגינה, להבחין בתבניות מקצב חוזרות, בגוון קולי ובכלי, לשים לב לאופי המנגינה (עצב, געגועים, תפילות, תקווה ושמחה של דורות) ומהדק את הקשר עם הקהילה (הורים, סבים ועוד).

ההקלטות והעיבודים שנעשו במיוחד לתכנית של ילדים צעירים, התוכן הנבחר, המנגינות הפשוטות יחסית והביצועים האמנותיים והאסתטיים אותם אנו שומעים היום במופע של "פייטן בא לגן", מעודדים השתתפות פעילה של הילדים בדרכים מגוונות: שירה, נגינה, תנועה וריקוד, יוצרים גשר בין הנעשה בגן לבית וכך מטפחים את הקשר הבין דורי הבא לידי ביטוי בשירה המשותפת.

אולי תתעניינו גם ב...

מילת היום בגן
הרצאות מצולמות המביאות את הידע העדכני ביותר מפי אנשי אקדמיה בכירים העוסקים בתחום החינוך הלשוני
زورونا تعرفونا
زورونا في ساحتنا واستمتعوا باللعب معنا في العديد من أركان النشاط التمثيليّ.
ילדי גן מחפשים את הירח
בכל שבוע שלישי של חודש עברי ניתן לצפות בירח בשעות הבוקר. ילדים מוזמנים לעקוב אחרי הירח בשמיים במהלך שבוע זה. בסרטון ניתן לראות את ילדי גן שדמית מחפשים את היר...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.