התמודדות עם מערכת רישום המספרים
למאגר חומרי ההוראהמאפיינים
- הגן העתידי:
- ידע מתחומי הליבה, מיומנויות קוגנטיביות
- סביבות למידה:
- כל הגן
- מעגל השנה:
- כל השנה
- מתמטיקה: מושג המספר
תחומי דעת ונושאים מרכזיים:
אודות הפעילות
בעקבות פעילות קבוצתית של מדידות, הילד אביאל מגן גניה בירושלים ניגש ביוזמתו לפינת הקוביות והמשיך למדוד לבדו באמצעות סרט המידה. פעילותו של אביאל והעניין שגילה בה עוררו את המחנכת להתערב. התערבות המחנכת חושפת את אזור ההתפתחות הקרובה של אביאל: הוא משלב בין יכולתו לומר את סדרת המספרים הדו-ספרתיים לבין קריאתם מתוך סרט המידה. שילוב זה מאפשר 'לנצל' את הידע שלו כדי ליצור התאמה חד-חד-ערכית בין המילים שבעל פה לסמלים הכתובים.
סרטונים נוספים קשורים
אולי תתעניינו גם ב...
אֶפְשָׁרִיבָּרִיא: התוכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים
צוותי גני הילדים מוזמנים להשתתף בתוכנית הלאומית לחיים פעילים ובריאים אֶפְשָׁרִיבָּרִיא. התוכנית קמה ביוזמה משותפת של משרד הבריאות, משרד החינוך ומשרד התרבות ו...
צמצום אשפה באמצעות תולעים אדומות
בסרט אפשר לראות כיצד לעקוב עם הילדים אחר תהליכים מרתקים ולפתח אחריות ליצורים החיים שתחת חסותם. כיצד ללמד על קשרי הגומלין בין היצורים החיים, האדם, בעלי החיים ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!