דלג אל

הצהרת נגישות

מסלולי תנועה וטיפוס במרחב פתוח

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
למידה במרחבי חיים, ידע תהליכי, מיומנויות אישיות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. חינוך גופני: שילוב התנועה בסביבה הפיזית והחברתית, חינוך לתנועה

אודות הפעילות

תנועה וטיפוס הם צורך בסיסי של כל ילד. ילדים עושים זאת באופן טבעי בסביבה מאפשרת. שהות במרחב פתוח מאפשרת תנועה מגוונת כריצה, טיפוס, שיווי משקל. ילדים גם אוהבים לבנות בכל מקום. גם כאשר הם בחורשה הם משתמשים בחומרים טבעיים שהסביבה מזמנת. בסרטון נוכל לראות את ילדי גן ורד בקיבוץ אפק יוצרים באופן עצמאי נדנדות ומסלולים מקרשים וחומרי בנייה שמצאו בדרך ליער האקליפטוס. הפעילות מאפשרת שיפור מיומנויות מוטוריות, מטפחת תחושת זהירות ומסוגלות ובד בבד רכישת מיומנויות של קשירות מסוגים שונים.

אולי תתעניינו גם ב...

دمج التّربية البدنيّة في اللّقاءات في بستان المحبّة
كيف تعمل المربِّية على دمج ألعاب حركيَّة في لقاء الصَّباح بشكلٍ يوميّ، ودمج أنشطة تساعد الطفل على تطوير قدراته الحركيَّة، والاجتماعيَّة، والمعرفيَّة؟
מרכז הבנייה
לבני בנייה מאפשרות בנייה רב פעמית ושעות רבות של משחק סוציו-דרמטי. מרכז בנייה הכולל גופים מגוונים ושלל אמצעים יאפשר לשכלל את הבנייה ולפתח מיומנויות התפתחותיות...
פעילות מוזיקלית בהשראת החורף של ויוולדי
בסרטון נצפה בילדי גן אגוז בצור משה פועלים בעקבות האזנה לפרק הראשון ביצירה של ויוולדי "ארבע עונות השנה"
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.