דלג אל

הצהרת נגישות

משחקים חברתיים בגן יער

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
מיומנויות אישיות, מיומנויות קוגנטיביות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. כישורי חיים: מוקד האני
  2. חינוך גופני: שילוב התנועה בסביבה הפיזית והחברתית

אודות הפעילות

סביבה החוץ כיתתית מזמנת חומרים ותנאים למשחק חברתי עשיר. מכיוון שכך, אין צורך להביא ליער משחקים מבחוץ אלא ליהנות מהשפע שהסביבה מספקת. בסרטון ניתן לראות את ילדי גן קשת במצפה רמון ואת רון מנהל הגן משחקים משחקים חברתיים המתייחסים לסביבה הקיימת.
משחקים אלו הינם דוגמה לאפשרויות משחק נוספות שניתן לשחק עם ילדים. יתרונם של משחקים אלה שהם מזמנים חוויה אינטגרטיבית המשלבת היבטים חברתיים, חושיים, תנועתיים, התמצאות במרחב ,למידה וזיכרון.
כדאי לעודד ילדים להוביל משחקים מוכרים, להמציא וליצור משחקים חדשים. כמו כן, מומלץ לבנות עמם במשותף מאגר של משחקים שהם יכולים לשחק בכל מקום ובכל עת.

אולי תתעניינו גם ב...

ילדים יוצרים משחקים
יצירת משחקים עם ילדי הגן – הזדמנות לקידום ולפיתוח של מושגים מתמטיים בגן הילדים
بستانٌ على شاطئ البَحر
يخرج الأطفالُ في جولةٍ أسبوعيّةٍ إلى الشّاطئ القريب، حيث توفّر لهم هذه البيئةُ الطبيعيّةُ فرَصًا للتعلّم من خلال سياقٍ حيويٍّ نشِطٍ، ممتعٍ ومثيرٍ للاهتمام.
טיול מסלול
טיול בקרבת הגן מאפשר להבחין במסלולים הקיימים במרחב. בזמן הטיול אפשר לבנות מסלולי תנועה מאתגרים באמצעות פריטי נוף הנקרים בדרך ולפי מאפייני הסביבה.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.