דלג אל

משחקים חברתיים בגן יער

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
מיומנויות אישיות, מיומנויות קוגנטיביות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. כישורי חיים: מוקד האני
  2. חינוך גופני: שילוב התנועה בסביבה הפיזית והחברתית

אודות הפעילות

סביבה החוץ כיתתית מזמנת חומרים ותנאים למשחק חברתי עשיר. מכיוון שכך, אין צורך להביא ליער משחקים מבחוץ אלא ליהנות מהשפע שהסביבה מספקת. בסרטון ניתן לראות את ילדי גן קשת במצפה רמון ואת רון מנהל הגן משחקים משחקים חברתיים המתייחסים לסביבה הקיימת.
משחקים אלו הינם דוגמה לאפשרויות משחק נוספות שניתן לשחק עם ילדים. יתרונם של משחקים אלה שהם מזמנים חוויה אינטגרטיבית המשלבת היבטים חברתיים, חושיים, תנועתיים, התמצאות במרחב ,למידה וזיכרון.
כדאי לעודד ילדים להוביל משחקים מוכרים, להמציא וליצור משחקים חדשים. כמו כן, מומלץ לבנות עמם במשותף מאגר של משחקים שהם יכולים לשחק בכל מקום ובכל עת.

אולי תתעניינו גם ב...

קסם של תיאטרון – מדריך לגננת
במדריך מגוון הצעות לפעילויות לטיפוח היכולות התיאטרליות הטמונות בכל ילד. שילוב פעילויות אלה ונוספות, כיד הדמיון והיצירתיות של המחנכים, בחיי הגן יאפשר להפיק את...
בורחים מהמסיבה – חגיגה מחוץ לקופסה
הסרטון עוסק בקידום קהילתיות, תקשורת שיתופית עם הורים ורצף למידה גן-בית, ומציג משחק משותף של קהילת הגן וצוות הגן בסביבה הקרובה של הגן עם טלפון נייד ביד
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.