דלג אל

הצהרת נגישות

נפגשים בגינה הקהילתית

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
קהילתיות, למידה במרחבי חיים, ידע תהליכי, ידע עולם, מיומנויות אישיות
סביבות למידה:
מחוץ לגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. מדע וטכנולוגיה: יצורים חיים – בעלי חיים וצמחים, חינוך סביבתי

אודות הפעילות

הגינה הקהילתית במודיעין היא מיזם של חברה וסביבה ושותפים בה מספר גנים ביניהם: גן תדהר, גן ערבה וגן ענבר. לכל גן יש ערוגה וגם לחלק מהמשפחות יש ערוגות אישיות.
היציאה לגינה הקהילתית היא הזדמנות עבור ילדי הגנים להתחבר אל הטבע, לראות את ההשתנות של הסביבה, לחוות את עונות השנה כפי שהן, כמו גם דרך נוספת להתחבר אחד לשני, לגנים השכנים ולקהילה שסובבת אותם.
הסרטון נותן הצצה לפעילות בגינה ולחלק מהמוקדים שיש בה: הערוגות, התצפית, החיטה והזית ומבוך התבלינים.

עוגן "למידה במרחבי חיים" מדגיש את חשיבות הסביבה הקרובה לגן הילדים כמקום רב משמעות ללמידה של ילדים צעירים: קרבת הגן, הרחוב, שכונת המגורים, היישוב ומרחבים טבעיים. למעשה, העוגן מזמן התייחסות לכל המרחבים בסביבת הגן כמרחבים חינוכיים המאפשרים למידה בכל זמן ובכל מקום. יתרה מזאת, ללמידה במרחבי חיים, יתרונות רבים בחינוך מותאם צרכים התפתחותיים של ילדים צעירים כגון: היכרות עם הטבע, חיבור לעולם היצורים החיים ולנוף הילדות, משחק עם חומרים מזדמנים ומגוונים, חוויה רב חושית, פעילות תנועתית מגוונת ומאתגרת ופיתוח זהות ושייכות מקומית.

לסרטונים נוספים קשורים

אולי תתעניינו גם ב...

ילדי גן מחפשים את הירח
בכל שבוע שלישי של חודש עברי ניתן לצפות בירח בשעות הבוקר. ילדים מוזמנים לעקוב אחרי הירח בשמיים במהלך שבוע זה. בסרטון ניתן לראות את ילדי גן שדמית מחפשים את היר...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.