דלג אל

הצהרת נגישות

ספריית פיג'מה

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
ידע מתחומי הליבה, מיומנויות קוגנטיביות, קהילתיות, יזמות ויצרנות, ביטוי אישי, למידה במרחבי חיים, ידע בין תחומי, ידע תהליכי, ידע עולם, מיומנויות תוך אישיות, מיומנויות אישיות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. שפה ואוריינות: מיומנויות אלפביתיות וראשית קריאה וכתיבה, כשירות לשונית, מכוונות לספר

אודות הפעילות

ספריית פיג'מה היא תוכנית שמטרתה להנחיל לילדים אהבה לקריאה ולספרים ולעודד דיון בערכים ובמורשת יהודית-ישראלית בחיק המשפחה ובמסגרת החינוכית. התוכנית נוסדה על ידי קרן גרינספון ישראל ופועלת בשיתוף פעולה עם משרד החינוך.
בכל שנה מעניקה ספריית פיג'מה ספרים חדשים, שונים משנים קודמות. הספרים המחולקים כוללים יצירות מאת מיטב סופרי הילדים.
קיימות שתי רשימות ספרים: רשימה בעבור גני טרום-טרום, טרום-חובה והחינוך המיוחד; רשימה בעבור בני שלוש-ארבע; רשימה בעבור בני חמש-שש.
ספריית פיג'מה היא יותר ממפעל לחלוקת ספרים, היא חלק מתוכנית הלימודים בגן. כאשר מגיע לגן ספר חדש הגננת קוראת את הסיפור עם הילדים ומקרבת אותו אליהם בדרכים שונות:
מתוך המחזה, קריאה חוזרת ושיחות בקבוצות קטנות, יצירה... ולפעמים גם באמצעות משימות משותפות לבית ולגן. כל ילד מילדי הגן מקבל עותק משלו המיועד לספריית המשפחה.
המפגש הקבוצתי עם הספר בגן בד בבד עם הקריאה והפעילות בבית מעניקים לכולם חוויה ייחודית. הספר הוא מעין גשר בין הבית לגן.
באמצעות ספריית פיג'מה הקריאה הופכת לחלק מהנה ומשמעותי לילדים. בשלוש השנים שבהן הילדים לומדים בגן נוסף בינתיים לספרייה המשפחתית שפע של ספרי ילדים איכותיים ומהנים.

אולי תתעניינו גם ב...

תוכנית לימודים לגן הילדים בחינוך הממלכתי והממלכתי דתי / الرياضيّات
התוכנית מיועדת לעובדי חינוך בגיל הרך ומתייחסת למתמטיקה כתחום דעת
מה גובה הפרח?
ישנן דרכים שונות לשחזר תכנים אשר ילדים מתקשים לדלות מהזיכרון. בסרט ניתן לראות כיצד המחנכת בגן גניה בירושלים מסייעת בכך
חינוך מוזיקלי בגן
החינוך המוזיקלי נותן איכות לחיים כאשר שורשיו נעוצים בגיל הרך. לפיכך בגיל הזה יש להשקיע את המרב ואת המיטב כדי לבנות יסודות יציבים ואיתנים להמשך התפתחותו של הי...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.