דלג אל

הצהרת נגישות

מודל מומלץ למסיבת חנוכה בגן

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
קהילתיות, יזמות ויצרנות, ביטוי אישי, למידה במרחבי חיים, ידע מתחומי הליבה, ידע בין תחומי, ידע תהליכי, ידע עולם, מיומנויות קוגנטיביות, מיומנויות תוך אישיות, מיומנויות אישיות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
מועדים וחגים

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. אומנויות - אומנות מוזיקה: האזנה פעילה לאוצר מוזיקלי איכותי, ביצוע: שירה, נגינה, אלתור, רישום

אודות הפעילות

איך לערוך מסיבת חנוכה בגן באווירה נינוחה ותרבותית? איך לחזק את מהות החג והקשר הבין-דורי? איך להעמיד את "הילד במרכז" ולא את האביזר? סרט זה נותן אור לחגיגה מינימליסטית אך ייחודית המעמידה את שירי החג המסורתיים בבסיס חגיגת החג.

 

הילדים בוחרים את השירים האהובים עליהם ואת דרך ההתנסות המתאימה להם, וכך הרפרטואר הייחודי מחזק את הקשר הבין-דורי והופך לחלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית. בסרטון זה תצפו בחזרה הגנרלית למסיבת חנוכה שנערכה בגן דובדבן ברמת השרון.

אולי תתעניינו גם ב...

"مش إلي"!
نشاط درامي- حركي يمنح شرعية لصعوبة بعض الأطفال في تقبّل شكلهم، ويساعدهم في التعايش معه.
סדר פסח בגן בשיתוף הורים
בסרטון אפשר להתרשם מחגיגת "סדר פסח" משותפת לילדים ולהורים וללמוד על העקרונות לתכנון ולניהול של סדר כזה
חבר מחליף חבר
הצעה לפעילויות בעקבות הסיפור "חבר מחליף חבר"
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.