דלג אל

מאפיינים

הגן העתידי:
למידה במרחבי חיים
סביבות למידה:
חצר הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. שפה ואוריינות: מכוונות לספר

אודות הפעילות

אוטובוס מעץ, שהוכן על ידי אביה של הגננת אביב הרוש, משמש כספריה ניידת בגן אשחר ומאפשר לילדי הגן ליהנות מחוויית הקריאה גם מחוץ לכותלי הגן. אות מוסכם, מכנס את הילדים בפינה קבועה, בה הם שומעים סיפור מפי הגננת, כשבסיומו, שני ספרנים הממונים על ידה "משווקים" להם ספרים לעיון ו"קריאה" בחצר הגן. מה המיומנויות הנדרשות מספרן? מי עוד מלבד ילדי הגן נהנה מהספרייה הניידת? סקרנים לדעת עוד על הפעילות הייחודית הזו? היכנסו לצפות בסרט זה.

בספרייה הניידת של גן "אשחר" מגוון יצירות ספרותיות החל מסיפורי ילדים קלסיים, שירה, אגדות עם, מעשיות ועד לספרות העכשווית.

המגוון נועד לסייע לכל ילד למצוא ספר המושך את ליבו. התכנית נבנתה בהדרגתיות, מהמיקרו למקרו:


האזנה לסיפור בחצר הגן, לאחר מכן הספרייה הניידת הרחיבה את הפעילות והחלה לבקר בחצרות הגנים הסמוכים על מנת לשתף את הילדים השכנים בחוויה המעשירה. כל גן שארח את הספרייה הניידת כתב ואייר ספר במתנה לספריה הניידת. הספרים – פרי יצירתם של הילדים הוקראו בכל ארבעת הגנים שבמתחם.


ולבסוף שימוש בספרייה הניידת בגינה הציבורית לצורך קיום שעת סיפור לילדי השכונה. בתוכנית מעורבים הקהילה וההורים, מידי שבוע מתנדבים שני הורים להוציא את הספרייה הניידת לגינת העצמאות, לשם קריאת סיפורים לילדים בגינה. הספרייה נעה לאורך רחוב בן יהודה בשירה ומזמור של שירים עבריים יחד עם כל ילדי הגן ומזמינה את כל הילדים בשכונה ל"שעת סיפור". התכנית מעודדת הנאה מקריאה והנעה לקריאה.

"לפתוח ספר יפה, להיות מוקסם על ידו, לשקוע בו, להאמין בו- איזה חג!" (ויקטור הוגו)

נעמי שמר, א"ב. © כל הזכויות שמורות למחברת ולאקו"ם.

ניקולס אולדלנד, תמי הראל (תרגום), חיבוק דב, 2011. © כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת.

אולי תתעניינו גם ב...

קונצרטים בגנים
תוכניות קונצרטים בגני ילדים נועדו לעודד צרכני תרבות רגישים למוזיקה אומנותית ויוצרים ומבצעים עתידיים במוזיקה כלית וקולית בסגנונות שונים. במהלך הפעילות נוצר קש...
עיסוק בחימר
העלון מציג את חשיבות השימוש בחימר בגן הילדים בשגרת היום ומפרט כיצד להנגיש חימר הלכה למעשה
ציוד מומלץ לאומנות ולתיאטרון בגן
בדף רשימה לציוד מומלץ למרחב הגלריה בגן, לסדנת היצירה החופשית ולתיאטרון
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.