דלג אל

הצהרת נגישות

צמצום אשפה באמצעות תולעים אדומות

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
ידע מתחומי הליבה
סביבות למידה:
חצר הגן, מחוץ לגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. מדע וטכנולוגיה: יצורים חיים – בעלי חיים וצמחים, חינוך סביבתי

אודות הפעילות

עולם היצורים החיים כולל את הצמחים ואת בעלי החיים ובנוסף להם, כמובן, גם את האדם. בסרט זה ניתן לראות את קשרי הגומלין המתקיימים ביניהם. הפסולת האורגנית של שאריות ירקות ופירות נאכלת על ידי תולעים אדומות אשר בתנאים מיוחדים מפרקים אותה לקומפוסט, המעשיר את גינת הירק.

ילדי גן תמר זוכים לקחת חלק פעיל בצמצום אשפה על ידי הפרדה במקור, לעקוב אחר תהליכים מרתקים ולפתח אחריות ליצורים החיים שתחת חסותם. הסרט מציג מבט לא שגרתי על יישום חלק מתכנית הלימודים במדע וטכנולוגיה, החלק העוסק בעולם היצורים החיים.

מטרות מתוך תוכנית הלימודים

• הילדים יגלו אחריות לסיפוק צרכיהם של בעלי חיים
• הילדים ידעו שבעלי חיים תורמים תרומה חשובה לאדם
• הילדים יכירו מאפיינים של בעלי חיים (ע"מ 22)

אולי תתעניינו גם ב...

דרך כערך
בסרטון ניתן לצפות בשני גנים אשר כחלק מהשגרה יוצאים מהגן למרחב טבעי כשהדרך עצמה היא מרכיב מהותי בחוויה החוץ כיתתית
טיול תחנות תנועה
"טיול תחנות תנועה" משלב בתוכו פעילות רגיעה ופעילות גופנית ממריצה גם יחד. ילדי הגן ייהנו בו משתי חוויות משלימות, האחת התנהלות בקצב של טיול רגלי נינוח והשנייה ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.