דלג אל

הצהרת נגישות

יום העברית בגן הילדים

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
ידע מתחומי הליבה
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
ימים מיוחדים

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. שפה ואוריינות: מיומנויות אלפביתיות וראשית קריאה וכתיבה, כשירות לשונית, מכוונות לספר

אודות הפעילות

לשפה העברית מקום מיוחד באמונה, במורשת ובתרבות היהודית ותפקיד מרכזי בתודעה הלאומית של עם ישראל בארץ ובתפוצות. חשוב שילדי הגן לא רק יכירו את העברית וישתמשו בה לתקשורת ולמשחק, ליצירה וללמידה אלא גם יוקירו אותה ויאהבו אותה.
על פי החלטת הממשלה מיום 18.11.2012 "קידום מעמדה של הלשון העברית בישראל ובעולם", הוכרז יום כ""א בטבת, יום הולדתו של אליעזר בן-יהודה, יום הלשון העברית.
יום זה מצוין בכל שנה בפעילויות ובאירועים מיוחדים בארץ ובעולם. העיסוק בשפה העברית בגן הילדים אינו חד פעמי. לצוות החינוכי תפקיד חשוב בזימון למידה משמעותית, בהעמקה ובהעשרה של העיסוק בשפה העברית באופן קבוע ומתמשך במהלך כל השנה ובכל שנה ושנה.

אולי תתעניינו גם ב...

סימני דרך בכיוון הנכון
הסרטון עוסק בקידום תהליכי תכנון וחשיבה בגן ומדגים קידום מיומנויות של פתרון בעיות, יכולת תכנון, התמצאות במרחב ולמידה שיתופית באמצעות משחק.
زورونا تعرفونا
زورونا في ساحتنا واستمتعوا باللعب معنا في العديد من أركان النشاط التمثيليّ.
ילדה מנחה חברה במשחק שהמציאה
בסרטון נראה ילדה שהמציאה משחק בעקבות חלום שחלמה ובעידוד והקשבה של הגננת
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.