דלג אל

יוצאים להרפתקאות עם בובות הגן

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
למידה במרחבי חיים, מיומנויות אישיות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. מדע וטכנולוגיה: חינוך סביבתי

אודות הפעילות

המשחק עם בובות חשוב מאוד להתפתחות הרגשית ולכישורי החיים של ילדים צעירים. כשהילדים יוצאים עם הבובות החוצה, לחצר הגן או לסביבה הקרובה, הם לומדים להכיר את סביבתם בדרך של משחק ודמיון.
בסרטון מוצגים ילדים משלושה גנים שונים שמטיילים עם הבובות בחצר הגן וסביבתה. הם מתכננים פיקניק לבובות, מארגנים ציוד לבובות, ואפילו מכינים את הבובות עצמן....
בסרטון מוצגים ילדים משלושה גנים שונים שמטיילים עם הבובות בחצר הגן וסביבתה. הם מתכננים פיקניק לבובות, מארגנים ציוד לבובות, ואפילו מכינים את הבובות עצמן...

הפעילות המוצגת בסרטון קשורה ליוזמה : "בובות הגן יוצאות להרפתקה בשבילי הארץ"


על היוזמה: זוהי פעילות משחקית, המזמינה את הילדים לתכנן ולקיים טיולים בחצר הגן ובסביבה הקרובה ומעודדת טיולים ברחבי הארץ עם המשפחות. היוזמה מאפשרת לילדי הגן להכיר את הסביבה הקרובה באמצעות משחק ודמיון ומטפחת שייכות וזיקה לשכונה ולקהילת הגן באמצעות הדגשות ערכים של אהבת הסביבה וטיפוחה, תרבות צריכה מקיימת, תרבות של "עשה בעצמך", שימוש חוזר ומחזור.
ילדי הגן יהיו שותפים בתכנון הטיולים, בהבנה ויצירת מרחבי הטיול בחצר הגן וביצירת הבובות והציוד עבורן.


רוצים לדעת איך ניתן לקיים את היוזמה ומה עוד ניתן לעשות בגן?
כנסו לאוגדן אוגדן "אוספים חוויות"- מגוון הצעות לפעילויות שפורסם במסגרת הנושא השנתי
"70 שנה למדינת ישראל" נוף ישראלי - האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו
וקראו על היוזמה...

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.