דלג אל

יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, 30.11.23 י"ז בכסלו

יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה, 30.11.23 י"ז בכסלו

בישראל כיום למעלה מ-70,000 פצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה.

יום ההוקרה השנתי לפצועי צה"ל ונפגעי מערכות האיבה בישראל החל כיוזמה מקומית של תנועת הנוער "בני-עקיבא"בדרום הארץ, וביולי 2014 התקבלה החלטת ממשלה שהפכה אותה ליום ממלכתי רשמי במדינת ישראל. התאריך שנקבע, י"ז בכסלו, הוא התאריך העברי של כ"ט בבנובמבר 1947 בו החליטה עצרת האומות המאוחדות על סיום המנדט הבריטי והקמת מדינת ישראל. הבחירה במועד זה מסמלת את הזיקה בין נסיבות פציעתם של הנפגעים לבין תקומת ישראל והצורך בשמירה עליה.

פצועי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה מתמודדים בשגרת חייהם עם מגוון רב של מוגבלויות ואתגרים – פיזיים ונפשיים. ממשלת ישראל החליטה לקיים את יום ההוקרה כביטוי לחובה המוסרית שלנו כחברה כלפי הפצועים והנפגעים, אשר נושאים בגופם ובנפשם את המחיר הציבורי של כולנו.

יום ההוקרה הוא ההזדמנות של כולנו להוקיר את פצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, לומר להם תודה, לתת כוח ולתמוך לגלות שותפות וערבות הדדית, ואף לקבל השראה מאומץ ליבם, ומערכי החברות, ההקרבה, הגבורה והנתינה שהם מייצגים.

על פי החלטת הממשלה ביום ההוקרה יתקיימו שני אירועים ממלכתיים – אירוע הוקרה במעמד נשיא המדינה וציון יום ההוקרה בכנסת.

מערכת החינוך ותנועות הנוער עורכות פעילויות חינוך והסברה בנושא, לרבות מפגשי תלמידים עם פצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה. רשויות מקומיות מקיימות אירועים ופעילויות הוקרה, לרבות אירועים בהשתתפות פצועי צה"ל.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.