חפש ב:

שבוע החלל הישראלי 26-31.1.2020

שבוע החלל הישראלי 26-31.1.2020

בשנת הלימודים תש"ף יתקיים שבוע החלל הישראלי בימים ראשון עד שישי בין התאריכים, כ"ט בטבת– ד' בשבט, 26 –30 בינואר 2020. המועד נקבע בעקבות אסון המעבורת קולומביה שאירע בתאריך 1.2.2003 בו נספו כל אנשי צוות המשימה 107-STS ובהם גם טייס החלל הישראלי, אל"מ אילן רמון ז"ל.

שבוע החלל הישראלי מתקיים ביוזמת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה. מטרתו של שבוע זה להגביר את הקשר וההזדהות של הקהל הרחב לתחום החלל ולהרחיב את העניין והסקרנות של צעירים בפעילות החלל בישראל.

במסגרת שבוע החלל הישראלי מתקיימים אירועים רבים עבור קהל יעד של אנשי חינוך ותלמידים. אירועים אלה הם פרי שיתוף פעולה בין המזכירות הפדגוגית - הפיקוח על הוראת מדע וטכנולוגיה, הפיקוח על הוראת הגאוגרפיה- אדם וסביבה, מנהל תקשוב, טכנולוגיה ומערכות מידע, אגף טכנולוגיות מידע שבמשרד החינוך לבין סוכנות החלל הישראלית.

חלק מהאירועים מתאימים גם עבור המורים המלמדים גיאוגרפיה- אדם וסביבה, פיזיקה, כימיה וביולוגיה בחטיבות הביניים.

אירועים במערכת החינוך:

א כנס רמון לחינוך וחלל
ב. הרצאות במסגרת אקדמיה ברשת
ג. פעילויות לימודיות לתלמידי בית הספר היסודי, חטיבת הביניים
ד. אירוע הגמר רמון ספייסלאב


אירועים לקהל הרחב:

א. פעילות במוזאוני מדע ומרכזי מדעים
ב. תצפיות במצפים ציבוריים

 אירועי שבוע החלל הישראלי תש"ף - 2020

יישומון מסע במערכת השמש

מגלים את שביל החלב, מעירים את הדובה הגדולה ופוגשים ננסים לבנים, שביטים וחורים שחורים. חוקרים את סודות החלל והיקום, לומדים על הלבנה ועל הקשר בינה לבין החמה, על מערכת השמש ואזורי זמן, בעולם ואצלנו כאן.  

מסע אל גלקסיות מרתקות דרך הדמיות, משימות חקר, סרטונים ופעילויות מתוקשבות.

השימוש ביישומון מומלץ בדפדפן כרום.

מערכת השמש במציאות רבודה

מערכת השמש במציאות רבודה

הפעילות:
אפליקציה של מערכת השמש (לטלפונים חכמים או טאבלטים) המאפשרת להכיר את כוכבי הלכת הנעים במסלולים סביב השמש.

קישור לפעילות

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.