דלג אל

הצהרת נגישות
חזרה לראש הדף

5.12 – יום הקרקע העולמי

5.12 – יום הקרקע העולמי

יום הקרקע העולמי נועד לעורר מודעות לחשיבותה של קרקע בריאה ולניהול בר-קיימא של משאבי הקרקע. לרוב איננו מקדישים לקרקע תשומת לב יתרה, אך בלעדיה אין קיום לחיינו על פני כדור הארץ. 95% מהמזון שאנו אוכלים מגיע ישירות מהקרקע או בעקיפין, ובה גדלים הצמחים המספקים את החמצן שאנו נושמים.

שימוש בלתי מבוקר בחומרי הדברה, השלכת פסולת רעילה (כגון מוצרי אלקטרוניקה), כריתת יערות ושיטות חקלאיות ירודות הם מקצת מהאיומים על יכולתה של הקרקע להמשיך לכלכל אותנו ולתמוך בקיומו של האורגניזם עלי אדמות. ביהדות שנת השמיטה היא דרך לתת לקרקע לנוח ולהתחדש כדי שתוכל לתת את פריה בשנים הבאות.

חומרי הוראה

נושאים נלמדים בתחומי הדעת

חזרה לראש הדף

8.12 - יום המחזור

8.12 - יום המחזור

יום המחזור של ישראל
תאגיד מחזור האריזות תמיר קבע את "יום המחזור של ישראל" המעלה לסדר היום הציבורי את המודעות לנושא המחזור והטיפול בפסולת אריזות בקרב תושבי מדינת ישראל.
יום המחזור מתקיים בכל שנה ב- 8.12 ומטרתו הנעת הציבור לשיתוף פעולה בהפרדת פסולת אריזות, וחיזוק אמון הציבור בתהליכי המיון והמחזור בישראל.
במהלך חודשים נובמבר-דצמבר כחלק מציון יום המיחזור מתקיימות פעילות הסברה רחבת היקף בכל הארץ בשיתוף הרשויות המקומיות ובתקשורת.

חומרי הוראה

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.