חפש ב:

חומרי למידה והוראה – חטיבה עליונה

חומרי למידה והוראה – חטיבה עליונה

בוגרי התיכון מצויים למעשה בתפר שבין ההווה לעתיד, וחשוב שיהיו ערים ומודעים לצורך בשמירה על הסביבה והקטנת טביעת הרגל האקולוגית, ואף יאמצו התנהגויות מקיימות. בהמשך לעיסוק האינטנסיבי בהיבטים סביבתיים ובחינוך סביבתי בבית הספר היסודי ובחטיבות הביניים, בתיכונים רבים מנסים להמשיך את הרצף ושילוב החינוך הסביבתי כאורח חיים בית ספרי, תוך שאיפה לשילוב התכנים בתוכניות הלימוד בתחומי הדעת השונים. ביחידות לימוד באזרחות ומדעי הסביבה מעודדים את התלמידים לעיסוק בחינוך סביבתי ואזרחות פעילה במסגרת מטלת הביצוע באזרחות ויחידת הסדנה הסביבתית במדעי הסביבה, כמו גם בעבודת חקר כגון אקוטופ במדעי סביבה, גיאוטופ בגיאוגרפיה ויחידה מתוקשבת בתושב"ע.

בתחומי דעת אלו, משלבים עקרונות ותכנים של חינוך סביבתי בהשתלמויות המורים, במטרה שהמורים יהפכו למובילי החינוך הסביבתי בבית-ספרם ואף ישפיעו על קידום הנושא בבתי-ספר סמוכים. בנוסף, נערכות פעילויות חוץ כיתתיות המעודדות את העיסוק בנושא,  כמו תחרויות צילום - "ישראל בעין גיאוגרפית" לתלמידי הגאוגרפיה בדגש על הסביבה, "חוקרים סביבה – בעין המצלמה" במדעי הסביבה. גם בשיעורי חינוך מקדישים זמן לסביבה ולחינוך הסביבתי תוך ציון ימים מיוחדים כמו ט"ו בשבט שמקבל צביון שמירת טבע ודאגה לסביבה, יום כדור הארץ הבינלאומי וצמצום מדורות בל"ג בעומר. כמו כן, מעודדים תלמידים להשתתף בתחרויות הקשורות ישירות או בעקיפין לחינוך הסביבתי, כגון טיפוח הסביבה, חקר בעיות סביבתיות, צמצום צריכה וטיפול במשאבים.

בעמוד זה מוצגים חומרי למידה והוראה, מצגות, סרטונים, פעילויות ומערכי שיעור בנושאי סביבה וקיימות במערכת החינוך לחטיבה העליונה.

חזרה לראש הדף

מצגות קיימות

מצגות קיימות

חומרי למידה ומצגות של קמפוס טבע אוניברסיטת תל אביב (כיתות י-יב):

חזרה לראש הדף

סרטונים

"אתם גונבים את העתיד שלנו", גְּרֵטָה ת'ונברג
"אתם גונבים את העתיד שלנו"
ים הפלסטיק
ים הפלסטיק
שיר האקלים
שיר האקלים
להציל את העולם
להציל את העולם
סיפורים של חפצים
סיפורים של חפצים
מחזור החיים של חולצת טי, אנג'ל צ'אנג
מחזור החיים של חולצת טי
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.