דלג אל

דמוקרטיה במבחן

דמוקרטיה במבחן

מדינות דמוקרטיות מול משברים חברתיים, כלכליים ותרבותיים: איטליה וארה"ב

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

יחידות הוראה מתוקשבות

חזרה לראש הדף
מדינות דמוקרטיות אל מול משברים חברתיים, כלכליים ותרבותיים
מדינות דמוקרטיות אל מול משברים חברתיים, כלכליים ותרבותיים
תחומי דעת: היסטוריה ממלכתי

ביחידה זו נלמד על התמודדותן של איטליה וארצות הברית עם משברים בשנים שבין מלחמת העולם הראשונה לשנייה. בשנים אלו התחוללו באירופה ובאמריקה תמורות משמעותיות בחברה, בכלכלה, בפוליטיקה, בתרבות ובאורח החיים. תמורות אלו אתגרו את המדינות הדמוקרטיות והעמידו אותן במבחן. שתי המדינות שיוצגו ביחידה זו היו בעלות משטר דמוקרטי שונה מאוד בכוחו, ביציבותו ובמסורת שלו. באיטליה נפל השלטון הדמוקרטי החלש, ואת מקומו תפסה המפלגה הפשיסטית והִשליטה משטר טוטליטרי רודני. בארצות הברית שבה הדמוקרטיה נשענה על יסודות חזקים והיסטוריה ארוכה מצא השלטון דרכים דמוקרטיות להתמודדות עם המשבר.

ליחידת ההוראה
מנהיגות
מנהיגות
תחומי דעת: היסטוריה ממלכתי, ספרות ממלכתי, קולנוע ותקשורת, תנ"ך ממלכתי, תרבות יהודית ישראלית

ביחידה זו נדון במושג מנהיגות. נעמוד על התכונות הנדרשות למנהיג כדי להשלים את שליחותו ונדון במניעים של מנהיג לפעול ולהוביל. כמו כן, נבחן את הרעיון שמנהיג מושפע מנסיבות התקופה ופועל לפיהן, אך גם מבטא את דרכו הייחודית.

ליחידת ההוראה
ליחידות ההוראה שלי
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.