חפש ב:

העשרת אוצר המילים

חזרה
פתיח העשרת אוצר מילים

"חשוב להבין שדלות לשון איננה בעיה אסתטית, כשם שלשון עשירה איננה סתם לבוש להתנאות בו. לשון היא הכלי שדרכו אנחנו חווים את המציאות ובונים מציאות. ולשון היא גם הגשר שלנו אל נפש הזולת. אני מאמינה שדלות לשון היא שעומדת לא פעם מאחורי הבחנות קיצוניות, שיח שטחי ותקשורת דלה בין בני אדם" (גיל הראבן, סופרת).

הרעיון שלי

הרעיון שלי

משחק טאבו – ליום העברית

ענבל טל, מחנכת כיתה ג׳ בבית ספר גרץ בתל אביב, הגיעה לתחום ההוראה לאחר קריירה בתחום ההייטק, מתוך רצון לבטא את אהבתה ללמידה חדשנית ויצירתית בשטח ולבוא במגע עם הילדים. ענבל מספרת כי האהבה והתשוקה לעיצוב ולאסתטיקה לצד קידמה וחדשנות מלווה אותה מילדות ומהווה חלק בלתי נפרד מהעשייה שלה. ענבל כותבת ויוצרת מערכי שיעור מקוריים לשימוש בכיתה אותם היא מפרסמת בעמוד הפייסבוק שלה: מה בכיתה.

טאבו - מילים שאסור לומר

לכבוד יום השפה העברית יצרה ענבל משחק קלפים המשלב מילים עבריות חדשות לצד מילים וותיקות.

כללי המשחק:

כל משתתף בתורו מרים קלף ומנסה לגרום לקבוצה לנחש מהי המילה הכתובה בראש הקלף, מבלי להשתמש בארבע מילים שמופיעות תחתיה. אלו הן מילות הטאבו שאסור לומר אותן (או כל נטייה שלהן - יחד/רבים, זכר/נקבה, או מילים מאותה משפחה). אין לעשות שימוש בפנטומימה.
לפעילות

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.