דלג אל

הצהרת נגישות

משחקי פנאי ונופש

משחקי פנאי ונופש

המשחק הוא כלי לביטוי עצמי של המשתתפים ומאפשר פיתוח קשרים חברתיים מתוך הנאה בד בבד עם הטמעת ערכי תרבות. רוב המשחקים מיועדים ליותר מאדם אחד. הם שונים במהותם ובדרכי לימודם מענפי ספורט אחרים, המשתתפים בהם חופשיים יותר וקל להם להתבטא בדרכים שונות בלא מורא של מסגרות פורמליות. הרגשת החופש בעת המשחקים מאפשרת למורים להקנות בעזרת משחקים אלה ודרכם ערכים אישיים, חברתיים ותרבותיים, ובעיקר – הנאה.
משחקי הנופש מאופיינים בפשטותם, בהתאמתם לגילים שונים ולכל המינים. משחקי הנופש קלים ללמידה וקל להצליח בהם, ולכן הם מתאימים לכלל התלמידים במערכת החינוך. משחקים רבים אינם מצריכים שטח מיוחד או ציוד מיוחד ואפשר לשחקם כמעט בכל מקום – אלה הם משחקים בלא ציוד.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
חזרה לראש הדף

תוכנית העשרה בחינוך גופני

תוכנית העשרה בחינוך גופני

התלמידים ייחשפו למגוון רחב של פעילויות גופניות, ובעיקר לאלו שיש בהן פוטנציאל להעשרת דפוסי ההתנהגות שלהם כמבוגרים בעתיד. ייתכן שפעילויות אלו יתאימו יותר לנטיותיהם ולצורכיהם ויגרמו להנאה ולעליצות שהן הבסיס להתמדה. הפעילויות המוצעות הן רכיבה על אופני הרים, ניווט ספורטיבי, טיפוס וגלישה, שָׂדָאוּת.

חזרה לראש הדף

משחקים של פעם

משחקים של פעם

חוברת פעילות זו מחולקת לשש קטגוריות, ובכל קטגוריה עשרה משחקים: משחקי כדור, משחקים לפיתוח מוטוריקה עדינה, משחקים לשיפור הכושר הגופני, משחקי חברה, משחקים לשעות הפנאי או ההפסקות ומשחקים לקבוצות גדולות.

חזרה לראש הדף

משחקים בשיעור ובהפסקה וגם... בבית ובשכונה

משחקים בשיעור ובהפסקה וגם... בבית ובשכונה

בספר זה תמצאו רעיונות למשחקי בודדים, זוגות וקבוצות שאפשר לשחק בבית, במרפסת, בחצר השכונתית וכמובן בשיעורי החינוך הגופני ובהפסקות בבית הספר.

חזרה לראש הדף

משחק קוֹרְפְבּוֹל – משחק כדורסל הולנדי

משחק קוֹרְפְבּוֹל – משחק כדורסל הולנדי

המשחק משוחק בכדורגל. בכל מחצית מגרש תעמיד הקבוצה ארבעה שחקנים שישחקו בהגנה (בצד שבו הקבוצה מנסה למנוע קליעה לסל) או בהתקפה (בצד שאליו הקבוצה מנסה לקלוע סל).

חזרה לראש הדף

משחקי מחבט

משחקי מחבט

תוכנית זו מותאמת ליכולתם של התלמידים ולמידת התפתחותם. נושאי הלימוד ובחירת משחק המחבט בכל שנת לימוד ייקבעו לפי קצב ההתפתחות של התלמידים. בגיל צעיר, תיאום עין-יד אצל התלמידים עדיין אינו מפותח דיו. ולכן המשחק הראשון שנלמד יהיה משחק הטניקט שבו יש ״ראש גדול״ למחבט וידית קצרה.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

משחקי כדור קבוצתיים
מאפייני משחקי הכדור בענפים השונים, מיומנויות, טקטיקה ואסטרטגיות
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
חומרי הוראה ולמידה בנושא ספורט וספורטאים יהודיים בתקופת השואה עבור מורי החינוך הגופני בחטיבת הביניים
ידע והבנה
לימודי החומר התאורטי על ענפי הספורט השונים
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.