חפש ב:

אני הבית ובית הספר

אני הבית ובית הספר

המעבר מבית הספר היסודי לחטיבת הביניים מעמיד את התלמידים בפני מצבי התמודדות ואתגרים חדשים. שלושת המעגלים בחייהם – האני, הבית ובית הספר – שלרוב מתקיימים ביניהם קשרים תומכים ואף הרמוניים עוברים עתה שינוי. התלמידים בשנתם הראשונה בחטיבת הביניים עומדים מול מערכת בית ספרית תובענית יותר, סלחנית פחות ועם זאת מאפשרת מרחב התמודדות עצמאי מבחינה חברתית. מקומו של בית תומך ומלווה בתהליך זה משמעותי. ואולם לעיתים נוצרים מצבים של קונפליקט או שקיימים הבדלי השקפות, סתירות במסרים וסולם ערכים שונה.
בסיפורים להלן נמצא מודלים שונים של השקת שלושת המעגלים שבהם אנו דנים. נבחן מערכות יחסים של ילדים והוריהם ביחס לבית הספר, יחסים בין תלמידים למוריהם ובין הורים לבית הספר. נפגוש מודלים שונים של מורים ונדון בדרכי התמודדות מגוונות של תלמידים עם מצבים של אי נוחות בבית הספר.
מטרתה של יחידה זו לעורר שיח בין המורה לתלמידים על מצבים שעימם הם מתמודדים בהיכנסם למערכת חדשה בבית הספר, שונה מזו המוכרת להם.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

סרטונים

עץ הדובדבן השבור
עץ הדובדבן השבור
כוכבים על פני האדמה
כוכבים על פני האדמה
אווזים / אגי משעול (דקה 3:15)
אווזים / אגי משעול (דקה 3:15)
יש תלמידים ומורים שבעבורם בית הספר הוא צלקת
עבור חלק, בית הספר הוא צלקת
מורה לחיים
מורה לחיים
סאמרהיל
סאמרהיל
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.