דלג אל

הצהרת נגישות

יום בעלי חיים במערכת החינוך, 19.5, י"א אייר

יום בעלי חיים במערכת החינוך, 19.5, י"א אייר

בתאריך י"א באייר, תציין מערכת החינוך את יום בעלי החיים.

הקשר המיוחד עם בעלי החיים תורם רבות להתפתחותם הרגשית והחברתית של הילדים ובני הנוער, מעניק להם תחושת שייכות, משמעות, ואף עשוי לסייע בהפחתת אלימות ובמניעתה.
רגישות כלפי בעלי החיים בקרב ילדים ובני נוער מעודדת אכפתיות, מעורבות, אחריות וסובלנות ומפתחת בקרבם אמפתיה וכבוד לזולת ולסביבה.

בעלי החיים באשר הם; חיות המחמד, חיות המשק וחיות הבר ראויים ליחס של כבוד, חמלה, רגישות והוגנות מצד בני האדם, הם חלק מסביבתנו ועלינו להכיר בצרכיהם ולהגן עליהם מתוך תפיסה אנושית מוסרית ולאור עקרונות ההגנה על הסביבה והטבע.

הכרת תכונותיהם של בעלי החיים וצרכיהם מאפשרת להבין אותם טוב יותר ולפתח עימם קשר מיוחד אשר משפיע לטובה על רווחתם הנפשית של הילדים ובני הנוער.

להלן החומרים שפותחו בשותפות בין משרד החינוך למשרד להגנת הסביבה כחלק מהתוכנית "הרוח החיה שבחבורה" ויש בכוחם לשלב בעשייה החינוכית פעילויות חווייתיות ומעוררות חשיבה אשר בכוחן לאפשר לתלמידים ליישם, הלכה למעשה ערכים של חמלה, רגישות ואכפתיות למען חיזוק הקשר בין בני האדם לבין בעלי חיים.

חזרה לראש הדף

צוותים חינוכים

צוותים חינוכים
  • תכנים לעבודה עם צוותים
    חמלה ויחס הוגן לבעלי חיים כמקדמי חוסן בשגרה ובחירום
    עברית | ערבית
חזרה לראש הדף

"הרוח החיה שבחבורה"

"הרוח החיה שבחבורה"

פעילויות מתוך התוכנית " הרוח החיה שבחבורה", מאת: ריקי בצרי, ישראלה פוקס.

התוכנית מיועדת לבתי ספר יסודיים ולחטיבות הביניים.
לפיתוח הערכים והכישורים הבאים: אחריות, מחויבות, רגישות וחמלה לבעלי חיים ולאחר,
ליצירת מודעות למצב בעלי החיים ולשמירה על רווחתם.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

חינוך לחירום - תוכנית רב גילית לכיתות א-ו
התוכנית הרב-גילית "חינוך לחירום" נועדה להקנות לתלמידים ידע למוכנות למצבי החירום השונים ולסכנות בטיחותיות ולספק הכנה מנטאלית וחיזוק החוסן לשם עמידה נכונה בעת ...
השבוע הבין-לאומי לבטיחות ילדים ונוער במערכת החינוך י"א באייר עד ט"ו באייר תשפ"ד, 23-19 במאי 2024
בכל שנה אנו מציינים את השבוע הבין-לאומי לבטיחות ילדים ונוער במערכת החינוך במטרה לפעול לצמצום מספר הילדים הנפגעים בזירות השונות
שרה אהרנסון
מראשי ניל"י – נצח ישראל לא ישקר – רשת ריגול יהודית שפעלה בימי מלחמת העולם הראשונה למען הבריטים תחת השלטון הטורקי בארץ ישראל. מטרתה הייתה לקדם הקמתה של ריבונו...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.