דלג אל

חורף

חורף

עונת החורף היא אחת מארבע עונות השנה. זו עונה המתאפיינת בימים הקצרים ביותר (עם הסתיו) ובטמפרטורות הנמוכות ביותר. עונת החורף בישראל עשירה ביותר במשקעים. מרבית המשקעים יורדים בצורת גשם, קצתם בצורת ברד. השלג יורד לעיתים נדירות יותר, בעיקר בהרים שגובהם יותר מ-900 מטרים. הר חרמון הוא המקום היחיד בישראל שבו יורד שלג לעיתים תכופות בחורף. ערים לדוגמה בעלות פוטנציאל לשלג בחורף הן ירושלים וצפת. 

חזרה לראש הדף

שעון חורף – אחורה? קדימה? הקץ לבלבול

שעון חורף – אחורה? קדימה? הקץ לבלבול

החורף מביא עימו גם את המעבר משעון הקיץ לשעון החורף: מחוגי השעון מוזזים שעה אחת אחורנית, החושך מקדים לרדת והימים מתקצרים. ואולם מה ההיגיון העומד מאחורי הזזת השעון? מי או מה עומד מאחורי שינוי זה והאם הוא מחויב המציאות? ענבל טל, מחנכת כיתה ג׳ בבית הספר הר-נבו בתל אביב, החליטה לשים סוף לבלבול סביב הזזת השעון.

חזרה לראש הדף

חורף עברי – האקדמיה ללשון העברית

חורף עברי – האקדמיה ללשון העברית
  • חורף עברי מִמְטָר, חַשְׁרָה, עַלְעוֹל, בְּרִיקָה בְּעָנָן
  • לבוש עברי לחורף סֻרְגָּה, צְמוּדוֹנִים, קְטִיפַת תְּלָמִים, רְדִיד
חזרה לראש הדף

אקדמיה ברשת – יערות הגשם

אקדמיה ברשת – יערות הגשם
  • יערות הגשם בעולם – דן דן בולוטין מספר על תרבויות, צמחים ובעלי חיים הקיימים ביערות הגשם הגדולים בעולם ומשלב תמונות וסיפורים ייחודיים מהטבע. דן דן מספר על מלחמות הקיום של הצמחים ובעלי החיים ביערות האמזונס.

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.