חפש ב:
חזרה לראש הדף

14.4 – יום הדולפין הבין-לאומי

14.4 – יום הדולפין הבין-לאומי

יום הדולפין הבין-לאומי מצוין ברחבי העולם להיכרות ולהעלאת המודעות לשמירה על דולפינים. ביום זה נעשות פעולות הסברה רבות בנוגע לחשיבות השמירה על הסביבה הימית ועל הדולפינים בהיותם מרכיב חשוב במערכת האקולוגית הימית.

בחופי הים של ישראל מצויים מינים רבים של יונקים ימיים. יש שני מינים חופיים של דולפינים – דולפינן מצוי ודולפין מצוי. הדולפין המצוי נמצא בסכנת הכחדה.

אחת ממטרות הפעילות ביום הדולפין היא פעילות הסברה למען קידום שמורת הטבע הימית אבטח, ביתו של הדולפין המצוי.

חומרי הוראה

חזרה לראש הדף

25.4-12.4 – ספירת הפרפרים הגדולה

25.4-12.4 – ספירת הפרפרים הגדולה

זהו מיזם של מדע אזרחי המסייע למדענים על ידי ניטור של פרפרים ברחבי הארץ.

בישראל מעופפים כ-150 מיני פרפרים. מעבר ליופיים, הפרפרים רגישים מאוד לשינויים בסביבתם והם תמרורי אזהרה חשובים למצב הטבע בכללותו.

אגודת חובבי הפרפרים ייסדה ב-2009 את תוכנית ניטור הפרפרים במסלול קבוע וב-2019 השיקה את "ספירת הפרפרים הגדולה" שבה משתתפים 24 מיני הפרפרים הנפוצים בתקופה זו.

ההשתתפות בפעילות ייחודית זו מסייעת לקבל תמונת מצב שלמה ורחבה יותר ויוצרת הזדמנות לאנשים בכל גיל להתחבר לטבע וליהנות ממראה הפרפרים הססגוניים.

חומרי הוראה

אתרים חיצוניים

נושאים נלמדים בתחומי הדעת

חזרה לראש הדף

22.4 – יום כדור הארץ

22.4 – יום כדור הארץ

יום כדור הארץ מצוין בכל שנה ברחבי העולם ב-22 באפריל. יום זה נועד להעלות את המודעות ליכולתו של האדם להשפיע על גורלנו ועל גורל הדורות הבאים באמצעות התנהלות יום-יומית מתחשבת בסביבה. עוד מדגיש יום זה שצריכת משאבים נבונה משפיעה על כל המערכת האקולוגית ועל איכות הסביבה.

אחד האתגרים של החברה המודרנית הוא לשים לב לדרכים שבהן הפעילות האנושית משפיעה על הסביבה, למצוא דרכים המאפשרות קיום יחסי גומלין מאוזנים בין המערכות האנושיות והמערכות הטבעיות ולקדם דפוסי התנהגות המשתלבים בתוך גבולות אקולוגיים של מערכות תומכות חיים.

חומרי הוראה

חומרים ייחודיים של החינוך לקיימות במשרד החינוך

אתרים חיצוניים

נושאים נלמדים בתחומי הדעת

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.