דלג אל

הצהרת נגישות
חזרה לראש הדף

3.6 – יום האופניים הבין-לאומי

3.6 – יום האופניים הבין-לאומי

באפריל 2018 הכריזה האסיפה הכללית של האו"ם שה-3 ביוני הוא יום האופניים הבין-לאומי. ההחלטה להקדיש לאופניים יום מיוחד הגיעה כדי להכיר בהם כאמצעי תחבורה בר קיימא, פשוט, בר השגה, אמין, נקי ומתאים לסביבה, בעל ייחודיות, אריכות חיים וגמישות.

חזרה לראש הדף

5.6 – יום איכות הסביבה העולמי

5.6 – יום הסביבה העולמי

יום איכות הסביבה העולמי הוכרז על ידי האו"ם ב-1974 והוא אחד המועדים הבין-לאומיים הראשונים בנושא שמירת טבע וקיימות. יום זה נועד להגביר את המודעות לנושאים סביבתיים מכל הסוגים כגון זיהום האוויר והאוקיינוסים, שינוי אקלים והיכחדות מיני בעלי חיים וצמחים. במהלך היום נערכת ישיבה מיוחדת בכנסת ומתקיימים כינוסים בין-לאומיים ומקומיים, מבצעי מִחזור וניקיון ופעילויות בחיק הטבע.

הדיון ביום זה מתמקד במבחר נושאים סביבתיים כגון התחממות כדור הארץ, זיהום, אובדן מזון, ניצול משאבים, פגיעה בשטחים הפתוחים ובמגוון המינים ופעילות האדם ומקומו במערכת הטבעית.

חומרי הוראה

נושאים נלמדים בתחומי הדעת

חזרה לראש הדף

8.6 – יום האוקיינוסים הבין-לאומי

8.6 – יום האוקיינוסים הבין-לאומי

יום האוקיינוסים המצוין בארץ ובעולם הוא מועד בין-לאומי להעלאת המודעות לשמירה על בית הגידול הזה ולרווחת היצורים החיים בו, קצתם בסכנת הכחדה. סביב האוקיינוסים מצויים חופים ובהם מתפתחת תיירות נופש ודיג. אוקיינוס בריא הוא תנאי הכרחי לקיום שלנו.

פרטים נוספים

יום האוקיינוסים 2022 - החצי הכחול

 

חזרה לראש הדף

15.6 – יום הרוח העולמי

15.6 – יום הרוח העולמי

יום הרוח העולמי הוא אירוע עולמי המתרחש מדי שנה ב-15 ביוני. הוא מאורגן על ידי EWEA (אגודת אנרגיית הרוח האירופית) ו-GWEC (מועצת אנרגיית הרוח העולמית). זהו יום שבו אנרגיית הרוח נחגגת, מידע מועבר למעוניינים ומבוגרים וילדים לומדים על אנרגיית הרוח, על כוחה ועל האפשרויות שהיא נושאת כדי לשנות את העולם.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.