דלג אל

הצהרת נגישות

חומרי למידה והוראה - גני ילדים

חזרה לחינוך סביבתי בגני הילדים
חומרי למידה והוראה  - חינוך סביבתי בגני ילדים

בעמוד זה מוצגים חומרי למידה והוראה, מדריכים ומתווים, סרטונים, פעילויות ומערכי שיעור בנושא חינוך סביבתי וקיימות במערכת החינוך בגני הילדים.

חזרה לראש הדף

מתווה לחינוך סביבתי

 מתווה לחינוך סביבתי בגני הילדים

המתווה מיועד לשמש מסגרת שממנה כל גננת וגנן יגזרו את התוכנית המקומית של הגן למימוש החינוך הסביבתי וחינוך לקיימות על פי צרכיהם, צורכי הילדים, צורכי הקהילה בה מצוי הגן ובהתאם למה שמזמנת סביבת הגן. מודל ההוראה מבוסס על הנחת היסוד כי חינוך סביבתי וחינוך לקיימות איננו מקצוע נפרד, אלא משתלב בתחומי הדעת השונים הנלמדים בגן.

תוכנית המתווה עוסקת הן ברמה הרעיונית והן ברמה היישומית בארבעה היבטים: ידע, מיומנויות, ערכים, התנהגויות. המאפיין הבולט ביותר במתווה זה הוא התוספת המשמעותית והמודגשת של ערך הפעולה, התנהגות והעשייה החברתית- סביבתית. המתווה מדגיש כי בכל הרמות וההיבטים חשוב לעסוק בנושאים הרלוונטיים לילדי הגן, נושאים הלקוחים מסביבתם הקרובה, מחיי המשפחה, הגן או הקהילה הקרובה.

חזרה לראש הדף

מרחבים טבעיים

מרחבים טבעיים

מרחבים טבעיים חשובים להתפתחותם ולבריאותם של ילדי הגן ומתאימים לאופן הלמידה של ילדים צעירים. המשחק במרחבים הטבעיים נותן מענה לצרכים פיזיים, רגשיים, קוגניטיביים ורוחניים של ילדי הגן.

חומרי הוראה

חזרה לראש הדף

בוסתן ים תיכוני בגני הילדים

בוסתן ים תיכוני בגני הילדים

בוסתן ים תיכוני בגני הילדים: צוות הגן, בשיתוף ילדי הגן והקהילה, מוזמן ליצור בוסתן לילדי הגן. תרבות ים תיכונית מאופיינת בהכנסת אורחים המשתקפת בכניסות הבית ובגינות יפהפיות. בבוסתן ים תיכוני שותלים עצי פרי, תבלינים, ירקות ופרחי בר.

אולי תתעניינו גם ב...

אודות החינוך הסביבתי בגני הילדים
האגף לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך פועל לקידום החינוך הסביבתי כחלק מחינוך לערכי סביבה לאיכות חיים ולאקלים החינוכי בגן הילדים. חינוך סביבתי הוא אחד מאתגרי המא...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.