חפש ב:
חזרה לראש הדף

5.11 – היום העולמי ללמידה חוץ כיתתית

5.11 – היום העולמי ללמידה חוץ כיתתית

היום העולמי ללמידה חוץ כיתתית הוא פרי מיזם עולמי שנועד לעודד למידה ומשחק מחוץ לכיתה ולהגביר את המודעות לחשיבותו של הבילוי בחוץ להתפתחותם ולבריאותם של הילדים.

פרקטיקת הוראה

חומרי עזר שפותחו במשרד החינוך

הוראה בסביבת הלימוד החוץ-כיתתית, משרד החינוך (תשנ"ו): בחוברת מוצגות דוגמאות של שיעורים חוץ-כיתתיים ומיפוי הוראתי חוץ-כיתתי. שיעורים אלו בוצעו על ידי מורים, שצוידו בכלים המתאימים לכך, דהיינו עברו השתלמות ממושכת לגבי מהותה, טיבה ודרכיה של ההוראה החוץ-כיתתית. בדוגמאות ניתן לראות כיצד ניתן לערוך פעילות לימודית חוץ-כיתתית כחלק אינטגרלי מתוכנית הלימוד במגוון רחב של מקצועות לימוד.

מיפוי תוכניות לימודים בהתאמה להוראה מחוץ לכיתה, משרד החינוך (תשנ"ז): בחוברת מוגדרת התרומה של הסביבה החוץ-כיתתית לתהליך הלמידה בליווי דוגמאות למיפוי נושאים מתוך תוכנית הלימודים שראוי ללמדם מחוץ לכיתה. מיפוי זה מאפשר לקבוע האם יש הצדקה לשלב הוראה בסביבת הלימוד החוץ-כיתתית בתכנית לימודים נתונה; מהו הנושא המרכזי של השיעור מחוץ לכיתה ומהי פעילות התלמידים בתחנת הלימוד.

חומרים חיצוניים

למידה חוץ כיתתית בתחומי הדעת

חזרה לראש הדף

26.11 – היום הבינלאומי ללא קניות 2021

27.11 – יום ללא קניות

בישראל ובעולם מציינים יום ללא קניות, מחאה על תרבות הצריכה (Black Friday) ועל המחיר הסביבתי שלה. תרבות זו מעודדת אותנו לקנות יותר ממה שאנו צריכים מוצרים שתוחלת החיים שלהם קצרה, מבלי לחשוב על משאבי הטבע שאנו מבזבזים ועל הפסולת שאנו יוצרים.

מומלץ לעודד ביום זה את התלמידים ואת משפחותיהם לצרכנות נבונה (צמצום צריכה) ולהקדיש זמן למשפחה ולחברים ולהביע אהבה שלא באמצעות מתנות חומריות. אפשר לצאת לטיול בחיק הטבע או ברחובות העיר, לשאול ספרים בספרייה או לארגן שוק קח-תן.

חומרי הוראה

אתרים חיצוניים

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.