דלג אל

הצהרת נגישות
חזרה לראש הדף

3.11 – היום העולמי ללמידה חוץ כיתתית

3.11 – היום העולמי ללמידה חוץ כיתתית

היום העולמי ללמידה חוץ כיתתית הוא פרי מיזם עולמי שנועד לעודד למידה ומשחק מחוץ לכיתה ולהגביר את המודעות לחשיבותו של הבילוי בחוץ להתפתחותם ולבריאותם של הילדים.

פרקטיקת הוראה

חומרי עזר שפותחו במשרד החינוך

מיפוי תוכניות לימודים בהתאמה להוראה מחוץ לכיתה, משרד החינוך (תשנ"ז): בחוברת מוגדרת התרומה של הסביבה החוץ-כיתתית לתהליך הלמידה בליווי דוגמאות למיפוי נושאים מתוך תוכנית הלימודים שראוי ללמדם מחוץ לכיתה. מיפוי זה מאפשר לקבוע האם יש הצדקה לשלב הוראה בסביבת הלימוד החוץ-כיתתית בתכנית לימודים נתונה; מהו הנושא המרכזי של השיעור מחוץ לכיתה ומהי פעילות התלמידים בתחנת הלימוד.

חומרים חיצוניים

למידה חוץ כיתתית בתחומי הדעת

חזרה לראש הדף

8.11 - יום האורבניזם העולמי

8.11 -  יום האורבניזם העולמי

יום האורבניזם העולמי החל ב-8 בנובמבר, נועד להעלות את המודעות לתכנון עירוני חכם ומודרני המציע מגורים לצד איכות חיים, לאוכלוסיית העולם המתרחבת וגדלה.

חזרה לראש הדף

24.11 – היום הבין-לאומי ללא קניות

24.11 – היום הבין-לאומי ללא קניות

בישראל ובעולם מציינים יום ללא קניות (Buy Nothing Day), מחאה על תרבות הצריכה (Black Friday) ועל המחיר הסביבתי שלה. תרבות זו מעודדת אותנו לקנות יותר ממה שאנו צריכים מוצרים שתוחלת החיים שלהם קצרה, מבלי לחשוב על משאבי הטבע שאנו מבזבזים ועל הפסולת שאנו יוצרים.
מומלץ לעודד ביום זה את התלמידים ואת משפחותיהם לצרכנות נבונה (צמצום צריכה). ביום זה מומלץ להקדיש זמן למשפחה ולחברים ולהביע אהבה שלא באמצעות מתנות חומריות. אפשר לצאת לטיול בחיק הטבע או ברחובות העיר, לשאול ספרים בספרייה או לארגן שוק קח-תן.

אתרים חיצוניים

חזרה לראש הדף

26.11 - יום התחבורה בת-קיימא העולמי

26.11 - יום התחבורה בת-קיימא העולמי

העצרת הכללית של האו"ם אימצה החלטה לקבוע את ה-26 בנובמבר מדי שנה כיום התחבורה בת-קיימא העולמי. ההחלטה מזמינה את כל המדינות החברות באו"ם, ארגונים במערכת האו"ם, ארגונים בינלאומיים ואזוריים והחברה האזרחית לציין את יום התחבורה בת-קיימא העולמי באמצעות חינוך וקיום אירועים, שמטרתם להגביר את הידע של הציבור בנושא התרומה של אמצעי תחבורה ברי קיימא, בעלי פליטות נמוכות וחסכוניים באנרגיה, לצמצום והסתגלות לשינויי האקלים ולהשגת יעדי הפיתוח בר קיימא.

חזרה לראש הדף

30.11 – מצעד האקלים

30.11 – מצעד האקלים

מצעד האקלים הוא המצעד החשוב, הדחוף והגדול ביותר המתקיים בישראל. במציאות שבה משבר האקלים פוגע בשגרת חיינו ומאיים יותר מתמיד על ההווה והעתיד, יש לנו את האחריות לשלב כוחות, לצעוד יחד ולדרוש ממקבלי ההחלטות בישראל לפעול עכשיו על מנת להתמודד עם הסכנה הגדולה ביותר של האנושות. אנחנו קוראים לחברה האזרחית ולמגזר העסקי לחבור יחד ולפעול למען אוויר נקי, להפחית פליטות מזהמות ולהיגמל מדלקים פוסיליים כדי להילחם במשבר ולשמור על החי והסביבה!

חומרי הוראה

אתר אקלים ישראל (חיים וסביבה)

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.