דלג אל

הצהרת נגישות

יום הכיפורים, י' תשרי

יום הכיפורים, י' תשרי

יום הכיפורים חל בי' בתשרי, עשרה ימים אחרי ראש השנה, והוא נמנה עם הימים הקדושים בשנה.

זהו יום של חשבון נפש וצום, תפילה ותשובה על חטאים שבין אדם לאלוהים ובין אדם לחברו. יום כיפור נחשב למועד היהודי הקדוש ביותר. זהו הצום היחיד שהציווי להתענות בו מופיע מפורשות בתורה.

כמו כן הוא הצום היחיד הדוחה את השבת, בעוד שבשאר הצומות חל איסור לצום בשבת. המצווה "ועיניתם את נפשותיכם..." (על פי חז"ל) מתייחסת לחמישה איסורים הנהוגים ביום כיפור שמטרתם להרחיק את האדם ככל האפשר מהגשמיות.

חזרה לראש הדף

בחנו את עצמכם!

בחנו את עצמכם!

האם אתם סלחנים?

לרגל יום כיפור, החלטנו לענות לכם על השאלה שמעסיקה את כולנו ביום הזה אחת ולתמיד - האם אתם סולחים בקלות, או שאתם דווקא הטיפוס שקשה לו לסלוח? שחקו וגלו!

אולי תתעניינו גם ב...

ט"ו בשבט
ט"ו בשבט הוא תאריך וחג חקלאי-הלכתי בארץ ישראל, המצוין בלוח השנה העברי כראש השנה לאילנות
מַלִידָה, ט"ו בשבט
בט"ו בשבט מקיימים בני הקהילה היהודית מהודו 'בני ישראל' את המַלִידָה, טקס של תקווה לברכה ליבול, לפריון ולשפע. הטקס פונה אל האלוהים ואל אליהו הנביא, דמות מרכזי...
סהרנה, ט''ז בניסן
חג היציאה אל הטבע נחגג במהלך חול המועד פסח. זכר ליציאת מצרים, בני קהילת יהדות כורדיסטן עוזבים את בתיהם ומתיישבים במתחם מחוץ לעיר לחגיגה הכוללת תפילות מיוחדות...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.