דלג אל

הצהרת נגישות

ועידת האקלים הבין-לאומית בגלזגו 2021

ועידת האקלים הבין-לאומית בגלזגו 2021

בתחילת נובמבר 2021 התכנסה ועידת האקלים העולמית בגלזגו, סקוטלנד. למעלה מ-100 ממנהיגי העולם התכנסו בתום שנה במהלכה חווה העולם מספר אירועי אקלים קשים במיוחד. נראה שמדינות העולם לא מצליחות לעצור את ההתחממות הגלובלית וטמפרטורת כדור הארץ מוסיפה לעלות.

ועידת COP26 נמשכה כשבועיים ובמהלכה דנו נציגי המדינות במטרות העתידיות ובקידום ההבנות אליהן הגיעו בהסכם פריז ב-2015: הפסקת השימוש בפחם, צמצום כריתת יערות, האצת המעבר לרכבים חשמליים, עידוד השקעה באנרגיות מתחדשות, הגנה על בתי גידול טבעיים ועוד.
בהסכם פריז התחייבו המדינות לצמצמם את כמות הפליטות למניעת התחממות של יותר מ 1.5מעלות צלזיוס. נכון לעכשיו המדינות לא מצליחות לעמוד בהתחייבותן זו.

ועידת גלזגו, הוועידה העולמית ה-26, היא גורלית, חלון ההזדמנויות למניעת משבר האקלים והתחממות כדור הארץ הולך ומצטמצם. ככל שלא נצליח לעצור את התחממות כדור הארץ אננו עלולים לחוות בעתיד הרבה יותר אסונות טבע ואירועי אקלים קיצוניים, סערות, שריפות ושטפונות בעוצמות גדולות. העשור הקרוב הוא גורלי ומשמעותי ביותר בכל הנוגע לעצירת ההתחממות. מכאן חשיבותה הגדולה של הועידה ושל הצעדים עליהם יוחלט במהלכה.

בנקודת הזמן הנוכחית השאיפה היא להפחית את הפליטות במחצית העשור הקרוב ולהגיע לאפס פליטות פחמן עד אמצע המאה. במהלך הועידה המדינות צריכות להציג את יעדיהן עד שנת 2030 ולצד זאת להציג גם שאיפות עתידיות יותר וצעדים בהם ינקטו כדי לפחית את פליטות הגזים. יישום החלטות הוועידה על ידי המדינות הוא כמובן חשוב ביותר.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

החיים בעולם משתנה
עולם דינמי ומִשתנה תכופות בזכות הידע המדעי והטכנולוגי שנאגר עם השנים, בפרט בשנים האחרונות. זהו עידן המתאפיין בפיתוח של אמצעים טכנולוגיים משוכללים ושל המצאות ...
תיירות בישראל
תיירות היא טיול, נסיעה, שהייה וביקור של אנשים מחוץ לסביבתם הרגילה לפרק זמן מוגבל. מטרת התיירות יכולה להיות נופש ובידור, לימודים ועסקים, תיירות מרפא וביקור במ...
סביבה וקיימות בישראל
בעיות הסביבה העיקריות של ישראל הן מחסור בשטחים פתוחים בערים, זיהום הים והחופים, אובדן חול בעקבות כרייה ובנייה לאורך החופים, זיהום נחלים, הצטברות פסולת מוצקה ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.