דלג אל

הצהרת נגישות

יום העצמאות, ה' באייר

יום העצמאות, ה' באייר

בערב יום העצמאות, כאשר מסתיימים אירועי יום הזיכרון בטקס חגיגי בהר הרצל  בירושלים נפתחים אירועי יום העצמאות, 12 גברים ונשים מדליקים 12 משואות לציון הישגים בתחומים שונים בחיי המדינה. דגל המדינה שהורד לחצי התורן ביום הזיכרון מונף כעת לראש התורן. הטקס מסתיים במופע זיקוקין.

בכל הערים נערכים אירועים שונים: מופעים, במות בידור, דוכני מזון ועוד. הרחובות והבתים מקושטים בדגלי המדינה. ביום החג עצמו יוצאים המוני עם ישראל לטיולים, לביקורים באתרי מורשת קרב, לסיורים בבסיסים צבאיים אשר נפתחים לקהל הרחב ולפיקניקים בחיק הטבע.

לפני הצהריים נערך חידון התנ"ך העולמי לנוער היהודי. נערים ונערות מרחבי העולם מתמודדים על תואר "חתן התנ"ך" או "כלת התנ"ך".

האירוע המרכזי של יום העצמאות במשך שנים רבות היה מצעד צבאי, שבו היו מופיעים לעיני הציבור מיטב כלי הנשק של צה"ל. כיום אין מקיימים עוד את המצעדים. אך ישנו מטס של מטוסי חיל האוויר.

אירועי החג מסתיימים בטקס חלוקת "פרסי ישראל" בתחומי המדע, המחקר, הספרות והאמנות.

חזרה לראש הדף

עצמאות בתחומי הדעת

חזרה לראש הדף

מי אתה בן גוריון?

בן גוריון

דוד בן-גוריון הלך לעולמו ב-1.12.73. יום זה יהווה את תחילתה של שנת היובל לפטירתו של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל. כמנהיג מכונן, דמותו נותרה מרכזית בשיח הציבורי.
אתם מוזמנים לפתוח צוהר לדמותו, להכיר את האדם, החזון והמעשה ואת הרלוונטיות גם לחיינו היום.

חזרה לראש הדף

אקדמיה ברשת

אקדמיה ברשת

לרגל יום העצמאות אתם מוזמנים לצפות במגוון הקלטות העוסקות במנהיגים מובילים, בהתפתחות הטכנולוגיה לאורך שנות המדינה ועוד.

אולי תתעניינו גם ב...

יום הזיכרון לשואה ולגבורה, כ"ז בניסן
במהלך היום אנו זוכרים את הנספים ומספרים את סיפורם של הנספים ושל הניצולים
חג הבנות - עִיד אֶל בַּנַאת, א' בטבת
עיד אל בנאת מצוין בראש חודש טבת בחג החנוכה. החג מעלה על נס את העוצמה הנשית – הגבורה, החוכמה והאחווה של נשים לאורך הדורות
מַלִידָה, ט"ו בשבט
בט"ו בשבט מקיימים בני הקהילה היהודית מהודו 'בני ישראל' את המַלִידָה, טקס של תקווה לברכה ליבול, לפריון ולשפע. הטקס פונה אל האלוהים ואל אליהו הנביא, דמות מרכזי...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.