חפש ב:

למידה מרחוק בשעת חירום – תרגיל ארצי

פתיח למידה מרחוק בשעת חירום

בשנת הלימודים תש"ף יקיים משרד החינוך את תרגיל ה"למידה מרחוק" בחירום בין התאריכים:
יום ראשון, ה' באדר, 1 במרץ 2020 ועד יום חמישי ט' באדר, 5 במרץ 2020.

התרגיל השנה יופעל במתכונות הבאות:

מערכת החינוך פותחת את שבוע ההתגוננות

חזרה לראש הדף
מערכת החינוך פותחת את שבוע ההתגוננות

השבוע יכלול התמודדות עם ירי טילים בעת ההפסקה, תרגול צוותי החירום (צל"ח) הבית ספריים ותרגול "למידה מרחוק".
על רקע החשש מהתפשטות נגיף הקורונה, לא יכלול התרגול התכנסות במרחבים מוגנים, אלא רק תרגול של נתיבי הגישה אליהם כשהמשך התרגיל יתבצע בכיתות.

משרד החינוך פותח היום (א') את שבוע ההתגוננות הארצי בבתי הספר ובגני הילדים והוא צפוי לכלול התמודדות עם ירי טילים, למידה מרחוק ותרגול של צוותי החירום בבתי הספר. נקודת השיא של השבוע תהיה ביום שלישי, 3.3.2020, בשעה 10:05 במהלך ההפסקה, כשבאותה עת יתרגלו התלמידים התמודדות עם ירי טילים. על רקע החשש מהתפשטות נגיף הקורונה, הוחלט לערוך עדכון בתרגול ולא לכנס את התלמידים במרחבים הממוגנים אלא לקיים אותו רק בנתיבי הגישה אליהם. המשך התרגיל, בדיקת הנוכחות וההפגה יתבצעו בכיתות הלימוד. התרגיל צפוי להינעל ביום חמישי, 5.3.2020, בליווי ובשיתוף של פיקוד העורף, הרשויות המקומית, משטרה, מד"א, כבאות והצלה.

כחלק משיפור היערכות לחירום ייערך השנה לראשונה בשיתוף פיקוד העורף, סקר מקוון למיפוי כשירות המרחבים הממוגנים במוסדות החינוך בקרב רכזי הביטחון הבית ספריים. נתוני מיפוי המיגון של מוסדות החינוך ירוכזו במערכת נתונים של פיקוד העורף, אשר תסייע לתכנן ולקבל החלטות לגבי קיום לימודים בזמן חירום בכפוף להנחיות פקע"ר ומגבלות נתוני המיגון.

במהלך התרגיל השבועי יקיים משרד החינוך תרגיל ארצי ללמידה מרחוק בחירום אליו יצטרפו השנה לראשונה גם בתי הספר החרדיים. במהלך התרגיל יתנסו צוותי ההוראה והתלמידים בתקשורת ובלמידה מרחוק מכל מקום בו הם שוהים, באמצעות שימוש בסביבות ובתכני לימוד דיגיטליים. מערך הלמידה מרחוק מאפשר למידה בעתות חירום בכמה מסגרות: ביצוע משימות מתוקשבות, באופן שיתופי או פרטני, כל תלמיד/ה בזמנו/ה החופשי, או בלמידה סינכרונית משותפת, על ידי מורות/ים. ברמה בית ספרית או ברמה הארצית. התרגיל המתוכנן נועד לחזק ולבסס את המקצועיות של צוותי ההוראה והתלמידים, בהוראה ובלמידה בסביבות לימודיות מקוונות ובחוויה של הצלחה בביצוע המשימות השונות.

בנוסף ייערך השבוע תרגול בנושא "הפעלת בני נוער מתנדבים" ברשויות המקומיות ובמסגרתו יתורגלו אלפי בני נוער וחברי המנהיגות הצעירה למשימות סיוע לקהילה בשעת חירום.

שיעורי "צו 8 חינוכי" – לחטיבה עליונה

חזרה לראש הדף
שיעורי "צו 8 חינוכי" – לחטיבה עליונה

המזכירות הפדגוגית מובילה תכנית ללמידה בחירום "צו 8 – חינוכי.

במסגרת התכנית יועברו שיעורים מקוונים על ידי מורים מתנדבים בתחומי הדעת לתלמידי החטיבה העליונה הניגשים לבחינות הבגרות.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.