חפש ב:

מנהיגות

מנהיגות

"גבירותיי ורבותיי, לעולם לא ייתם הוויכוח: מי מעצב את פני ההיסטוריה, המנהיגים או הנסיבות? הנה תשובתי לכם: אנחנו כולנו מעצבים את פני ההיסטוריה.
אנחנו העם,
אנחנו – החקלאי ההולך אחריי המחרשה, המורה בבית הספר, הרופא המציל חיים, המדען מול המחשב, פועל החרושת מול המכונה, פועל הבניין על הפיגום.
אנחנו – האימא המלווה בדמעות את בנה ביום גיוסו לצבא.
אנחנו – האב הדואג והחרד בלילות לשלום ילדיו. אנחנו – יהודים וערבים.
אנחנו – ישראלים וירדנים.
אנחנו העם.
אנחנו מעצבים את פני ההיסטוריה.
אנחנו המנהיגים שומעים את הקולות, מזהים את רחשי הלב של מאות האלפים והמיליונים ומתרגמים אותם למציאות."
(יצחק רבין בקונגרס האמריקאי בחתימת הסכם השלום עם ירדן)
מנהיגות היא נושא רחב יריעה המשפיע על כל שלב משלבי חיינו. בחטיבת הביניים פועלת מועצת תלמידים שבה בוחרים התלמידים את הנציגים שלהם, זאת לצד הזדמנויות למנהיגות אישית – תוכניות מד"צים (מדריכים צעירים), מש"צים (מדריכי של"ח צעירים) ותפקידים בתנועות הנוער.
לצד התפקידים הייחודיים, נרצה להדגיש לתלמידים שכל אחד מהם הוא מנהיג בסביבתו ויכול לחולל שינוי. בחומרים המובאים בעמוד זה ילמדו התלמידים על תכונות המנהיג. לצד זאת יראו מהי "מנהיגות של יום-יום", מנהיגות אישית היוצרת שינויים קטנים בסביבה הקרובה. בהוראת הנושא נדגים שמנהיגות היא תכונה קיימת ונדרשת מכל תלמיד ותלמיד ונעודד אותם לקבל עליהם תפקידים של הובלה חיובית ואחריות חברתית.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.