חפש ב:

שוויון בין המינים

שוויון בין המינים

שנים רבות הייתה חלוקה ברורה בין תפקידי הגבר ותפקידי האישה. הגבר פרנס והאישה הייתה אחראית למשק הבית. לכל מגדר היו כללי לבוש והתנהגות ברורים למדי. המחצית הגברית של האוכלוסייה נחשבה יותר מזו הנשית. בעשרות השנים האחרונות המצב הולך ומתאזן. החוק מקפיד על זכויותיהן של נשים ואוסר על אפליה בגלל מגדר, ונשים רבות מגיעות לתפקידים בכירים במשק. עם זאת המצב עוד רחוק מלהיות מיטבי: נשים עדיין מרוויחות פחות, נשפטות יותר על סמך המראה שלהן וסובלות מהטרדות.

המערכים בחלק זה נועדו להגביר את המודעות לסטראוטיפים "הגבריים" ו"הנשיים" ולאפליה שעודנה קיימת. המערכים מעודדים גילוי וחקירה של המשמעות שיש למגדר ולהבדלים בין המינים.

על תפקידה של מערכת החינוך בתחום כתבה דלית שטאובר ב'גיליון על סדר היום':
"למערכת החינוך תפקיד חשוב מאוד ביצירת תודעה שוויונית בקרב כל שכבות האוכלוסייה, ובאפשרותה להיות זרז להובלת השינוי הנדרש ולהעצמתו. מערכת החינוך חייבת לבסס נורמות וערכים באשר לשוויוניות הנדרשת כדי למגר דעות קדומות ותפיסות עולם שגויות היוצרות אפליה וקיפוח, ולא רק כלפי נשים. תלמידים, סגלי חינוך והורים שיחוו שוויון וכבוד כערכי יסוד מובילים במערכת החינוך יהיו 'סוכני השינוי' ושגרירים לצמצום הפערים ולמניעתם. דיאלוג מתמיד המושתת על הבנה של שני המינים ועל התחשבות ברצונותיהם ובצורכיהם יעצים את בסיס השותפות ואת הנשים בחברה".

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.