חפש ב:

מטמון גדולי האומה תש"ף - במלאת 100 שנה לקרב תל-חי, בסימן התיישבות והגנה

מטמון גדולי האומה תש"ף - במלאת 100 שנה לקרב תל-חי, בסימן התיישבות והגנה

החידון הארצי שהפך למסורת, ממשיך גם השנה!

משרד ראש הממשלה, המועצה הציבורית להנצחת זכרם ופועלם של נשיאי ישראל וראשי ממשלותיה, מרכז מורשת מנחם בגין ומינהל החברה והנוער, אגף של"ח וידיעת הארץ במשרד החינוך מזמינים את כיתות חטיבות הביניים בישראל להתמודדות כיתות ארצית מרתקת סביב דמותם של גדולי האומה - נשיאים וראשי ממשלה שהלכו לעולמם, במלאת 100 שנה לקרב תל-חי, בסימן התיישבות והגנה.

חוויה לימודית מאתגרת ומתגמלת שבה יתוודעו התלמידים לרעיונות ולמעשים חלוציים מעוררי השראה של גדולי האומה בתרומתם לעיצוב ההתיישבות וההגנה.

שלבי החידון והרשמה

כל כיתה צריכה להירשם באתר מטמון גדולי האומה – בעקבות חמיצר באמצעות המורה שישמש איש קשר לצורך שיגור הפתרונים (כל גולש יכול לצפות חופשי בכל תכני הממשק אולם לצורך שיגור פתרונים יש צורך להיכנס באמצעות שם וסיסמה).

על מגרש ההתמודדות ישנם 16 לווייני גדולי האומה שכל אחד מהם מכיל שני אתגרים, סה"כ 32 חידות. לחיצה על כל דמות אוצר פותחת שתי חידות: האחת קשורה לתולדות חייה של הדמות, והשנייה על הקשר שבין הדמות למפעל ההתיישבות ולהגנה.

ליד כל חידה עולם תוכן חשוב ומרתק שמצפין בתוכו את הפתרון המבוקש. כל פתרון הוא בן מילה אחת או שתיים או מספר. את הפתרון ניתן לשגר באמצעות ספח פתרון המוצמד לחידה.

כל כיתה צריכה לפצח עד יום שלישי, ו' ניסן תש"ף, ה-31 בחודש מרץ 2020 את רוב חידות האוצר. להקלת המשימה יתווסף לצד החידה רמז מקל. דמות מנהיג ששני אתגריה פוצחו על ידי הכיתה בהצלחה תסומן כנכונה על מגרש המשחק באמצעות שינוי צבעה.

הכיתות שתעלינה לשלב חצי הגמר האינטרנטי הן הכיתות שתצלחנה לשנות על מגרש משחקן את הצבע של  מחצית מדמויות המנהיגים לפחות!

שמות הכיתות שתצלחנה לעלות ולהתמודד בשלב חצי הגמר האינטרנטי יעלה על ממשק המשחק ולכל אחת מהן תישלח הודעה בדוא"ל. 

שלב חצי הגמר האינטרנטי ייערך ביום חמישי כט' בניסן תש"ף, 23 באפריל 2020 , בין השעות 10:00-11:00.

בתום התמודדות בחצי הגמר תוכרזנה 25 הכיתות המנצחות שתעלינה לגמר הגדול והיוקרתי שייערך במרחביו הקסומים של גן ירושלים בגבעת התחמושת. בנוסף: כל אחת מ-25 הכיתות תזכה ליום פעילות נפרד ללא עלות, בו תעבור פעילות מרתקת בנושאי מנהיגות במרכז מורשת בגין בירושלים והחזר עבור האוטובוסים ליום הגמר ויום השיא.

הגמר הגדול ייערך ביום שלישי ג' סיון תש"ף, 26 במאי 2020, ובו תתמודדנה 25 הכיתות מול משימות ואתגרי שטח שונים בהנחיית דן חמיצר. תוצאת ההתמודדות תקבענה מי יהיו 3 הכיתות שתזכינה במקומות הראשונים ובפרסים המדליקים!

אירוע הגמר יכלול טקס עשיר ומושקע שבו יוכרזו הזוכים ויוענקו תעודות הוקרה, גביעים מדליות ופרסים.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.