חפש ב:

חידון מטמון גדולי האומה 2021 - בסימן "מנהיגות-איך מנהיג נולד"

חידון מטמון גדולי האומה 2021  - בסימן "מנהיגות-איך מנהיג נולד"

החידון הארצי שהפך למסורת, ממשיך גם השנה!

משרד ראש הממשלה, המועצה הציבורית להנצחת זכרם ופועלם של נשיאי ישראל וראשי ממשלותיה, מרכז מורשת מנחם בגין ואגף של"ח במשרד החינוך, קוראים  לתלמידי כיתות חטיבות הביניים בישראל להצטרף להתמודדות מרתקת שנבנתה במיוחד עבורם בסימן "מנהיגות-איך מנהיג נולד".

הזמינו את תלמידיכם לחוויה לימודית מאתגרת ומתגמלת, שבה יתוודעו לרעיונות ולמעשים חלוציים מעוררי ההשראה של גדולי האומה ותרומתם!

שלבי החידון והרשמה

על מגרש ההתמודדות תמצאו את תמונותיהם של 16 גדולי האומה שלחיצה על כל דמות תעלה עבורכם שני אתגרים-סה"כ: 32 חידות. ליד כל חידה תמצאו עולם תוכן חשוב ומרתק שמצפין בתוכו את הפתרון המבוקש. כל פתרון הנו בן מילה אחת או שתיים.

את הפתרון תוכלו לשגר באמצעות ספח פתרון שצמוד לחידה. משימתה של כל כיתה הנה לפצח עד ח' אייר תשפ"א, ה-20.04.21, את מרב חידות האתגר. להקלת המשימה, יתווסף לצד כל חידה רמז מקל.

שימו לב, כל דמות מנהיג שפיצחתם את שני אתגריה, תסומן כנכונה על מגרש המשחק באמצעות שינוי צבעה. 
והשאלה: מי מכם תהיינה הכתות שיצליחו, לשנות את צבעם של לפחות מחצית מדמויות המנהיגים ולהבטיח בכך את עלייתם לשלב חצי הגמר האינטרנטי.

שלב חצי הגמר
מקצה חצי הגמר ייערך כאן על הממשק, במהלך שעה אחת בתאריך: ט"ו אייר תשפ"א, ה-27.04.21, בשעה 11:00.
25 הכיתות הראשונות לפתור את חידות חצי הגמר, תוזמנה להשתתף ב גמר הגדול והיוקרתי שייערך השנה במתכונת מקוונת.

שלב הגמר
הגמר הגדול ייערך ב-ח' סיון תשפ"א, ה-19.05.21. ובו יתמודדו 25 הכיתות מול אתגר מיוחד שיקבע את שלוש הכתות שיזכו במקומות הראשונים ובפרסים מדליקים במיוחד!!!

כל אחת מ-25 הכיתות שיעלו לשלב הגמר, תזכה ביום הפעילות בירושלים בנושא מנהיגות. הפעילויות יערכו בכפוף להנחיות משרד הבריאות. במידה והנחיות משרד הבריאות לא יאפשרו קיום יום פעילות בירושלים יוצעו תכניות מקוונות.

ולסיום, עצה חשובה: לצורך ההתמודדות מוצלחת מול המשימות, אינכם זקוקים אלא להרבה התלהבות, מעט תושייה וסקרנות להכיר את מגוון הידע שמצוי בתכני הממשק.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.