חפש ב:

אוריינות אבטחת מידע בעולם הסייבר

אוריינות אבטחת מידע בעולם הסייבר

אבטחת מידע היא הדרך למנוע מסיכונים כמו גנֵבה, התחזות, הונאה וסחיטה במרחב הדיגיטלי להתממש, ולכן היא קריטית כאשר עושים שימוש במערכות מחשב. כאן תוכלו לקבל ידע וכלים לעיצוב מרחבים בטוחים ללמידה מתוקשבת לכם ולתלמידיכם.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{c.label}}{{$last ? '' : ', '}}
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

אתר בטיחות בסייבר

בואו להכיר את עולם הסייבר והסכנות הטמונות בו. תוכלו להיחשף לעולם זה ולרכוש כלים פשוטים להתגוננות. האתר הוא סביבת למידה חווייתית לתלמידים ובו משימות למידה בשלושה תחומים: סייבר נעים להכיר, המאפיין האנושי והמאפיין הטכנולוגי. האתר יאפשר לתלמידים לבחון את הידע שלהם במשימת "בחן את עצמך" הרלוונטיות לעולמם ובדרך זו להכיר ולזהות את האיומים אותם הרשת מזמינה.

אזרחות דיגיטלית (כיתות ז-ט)

איגוד האינטרנט הישראלי ואורט ישראל הציבו יעד לקידום כישורי חיים ל'אזרחות דיגיטלית' – נורמת ההתנהגות מתאימה, מעצימה ואחראית לילדים ולנוער ביחס לשימוש בטכנולוגיה. סביבה מקוונת זו של אזרחות דיגיטלית פותחה לנוער ולמבוגרים המלווים אותם. הסביבה כוללת התייחסות לאטיקה, לזכויות יוצרים, לבריונות ולפגיעה ברשת ועוד.

חיי מסך (כיתות ז-ט)

אסופת פעילויות הנותנת מענה למגוון רחב של התמודדויות אישיות וערכיות שתרבות חיי המסך מזמנת. ממסך המחשב דרך האייפד והטאבלט ועד מסך הטלפון הסלולרי.

אל תנגסו בקרס הדיג (כיתות ז-ט)

שיעור בנושא דיוג (Fishing) שבו ילמדו התלמידים להגביר את רמת האבטחה האישית שלהם ברשת. באמצעות משחק יחקרו מגוון הודעות דואר אלקטרוני וטקסטים וינסו להבין אילו מהם מהימנים ואילו מהם הונאות דיוג.

יש לכם רעיון?
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים-
שתפו ועזרו לתלמידים להיות מרוצים !

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.